Начало » Важно за фермера » Животновъдство
26.04.2018 г.

Фермерски продукти на изложението в Сливен

Пазари
Фермерски продукти на изложението в Сливен

sinor

По време на най-голямото Национално изложение по животновъдство, което ще се проведе от 27 до 29 април т.г. в Сливен (на разклона за с. Мечкарево), ще бъдат представени и млечни и месни продукти на 15 български ферми, съобщиха организаторите. Посетителите ще могат да избират качествени млечни, месни продукти, вино и мед.

Животновъдното изложение се организира от Изпълнителна агенция по селекция и репродукция в животновъдството и Министерство на земеделието, храните и горите. Изложението ще бъде официално открито на 28 април от министъра на земеделието, храните и горите Румен Порожанов, генералния секретар на Европейската асоциация по животновъдни науки Андреа Росати, кмета на Сливен Стефан Радев и председателя на Комисията по земеделие и храни Десислава Танева.

На площ от над 100 дка ще бъдат разположени над 700 от най-добрите животни. Най-многобройни ще са екземплярите, представляващи овцевъдството и козевъдството - 400 от общо 39 породи. Говедовъдството ще бъде представено с над 120 животни от млечни, месодайни и автохтонни породи. 20 биволи от породата „Българска мурра“ ще представят биволовъдството у нас

В събота от 15 до 16 ч. посетителите ще могат да наблюдават демонстрационната програма на „Български киноложки клуб за българско овчарско куче”, която ще включва дефиле и представяне на клубовете, дефиле на развъдници, спортна програма фризби – фристайл.

Фермерски продукти на изложението в Сливен
20853
 

Последни материали
Виж
Украйна моли ЕС да санкционира вносители от южна Азия заради краденото зърно
Хлебната пшеница поскъпна на търговете в Южна Корея и Бангладеш
Не е бил издаден и превозен билет за транспортирането
Задържаха камион с близо 14 кубика незаконна дървесина в Смолянско
Бързата реакция на местните жители в Росен предотвратила по-големи щети
Пожари от мълнии унищожиха 400 декара житни култури в Пазарджишко
Предстои оценка на загубите и от последните градушки
Отварят държавната помощ за компенсиране на щети от неблагоприятни климатични събития
Доклад на Синор.БГ
През седмицата: Някои земеделци вече са фалирали, но не знаят
Ще отпадне ли забраната за манкозеб?
Свързани материали
Виж
Предстоящо
На 16 и 17 септември в Сливен най-масово ще бъдат представени породите овце и кози
Над 2000 души посетиха българския щанд на животновъдното изложение Соме де ле Леваж във Франция
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини