Начало » Новини » Страната
16.01.2018 г.

Одобрени са 4,7 милиона лева за зимните пръскания за 2018 година

За подпомагане на закупуването на продукти за растителна защита заявления ще се приемат от 8 февруари
Одобрени са 4,7 милиона лева за зимните пръскания за 2018 година

Управителният съвет на ДФ „Земеделие“ утвърди годишен финансов ресурс за 2018 г. в размер на 4 700 000 лв. по схемата на държавна помощ “Помощ за компенсиране разходите на земеделски стопани, свързани с изпълнение на мерки по Националната програма за контрол на вредителите по трайните насаждения през зимния период”.

За подпомагане на закупуването на продукти за растителна защита на трайни овощни насаждения, ягоди и малини през зимния сезон, които се прилагат в периода след преминаване на студовете до набъбване на пъпките, заявления ще се приемат от 8 февруари до 2 март 2018 г. До 13 април кандидатите трябва да представят в ДФ „Земеделие“ отчет и документи за извършените дейности. Срокът за изплащане на средствата е до 25 май 2018 г.

За закупуването на продукти за растителна защита и продукти за ускоряване на процесите на гниене на листата на овощните видове, ягоди и малини, които се прилагат през есента в периода на масов листопад, ще се кандидатства от 15 октомври до 31октомври 2018 г. До 16 ноември 2018 г. е срокът за отчитане на дейностите, а до 07 декември 2018 г. трябва да бъдат изплатени средствата.

Целта на помощта е ограничаване на загубите от разпространяването на зимуващи вредителите по трайните насаждения, като семкови и костилкови овощни видове и ягоди и малини.

Одобрени са 4,7 милиона лева за зимните пръскания за 2018 година
10727
 

Последни материали
Виж
Сдружение за достъпна и качествена храна настоява за спешни мерки за спиране на фалшивия пчелен мед
Ще строи голяма база за търговия с храни
Най-голямата борса за плодове и зеленчуци у нас събори 30 дка стъклени оранжерии, за да се разшири
Джолан по македонски
Професионални организации призоваха правителството за извънредна подкрепа
Месният бранш в Испания е загубил 190 милиона евро от спирането на тока
Цената леко спадна спрямо последните покупки на търг или в частни сделки
Южна Корея закупи до половината от планираната фуражна царевица
Проверките за поражения приключват до края на май
Над 300 000 дка са заявени с измръзвания
Свързани материали
Виж
ДФЗ
Преведени са над 14,2 млн. лв. на 5 915 малки фермери
До април 2025 г. по програмата са разплатени 79.8% или 3 027,06 млн. евро
Плащанията по ПРСР 2014 – 2020 г. ще приключат до края на годината
ДФЗ изплати още 166 млн. лева по ОПДУ за Кампания 2024
ДФЗ
От 232 проекта за напояване административно са одобрени 213
Обвиниха фермер в Словакия за измама със субсидии
Има ново изискване при подаване на документите
От 2 май ДФЗ отваря прием по училищните схеми за учебната 2025/2026 г.
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини