Начало » Новини » Страната

ДФЗ публикува документите по мерките за доказване на реализацията на мляко и за разпределение на новородените телета

Освен подготвяните за представяне фактури
Синор.БГ / 05.10.2017 г.

От днес до 30 октомври 2017 г. животновъдите, които са кандидатствали по схемите за директни плащания Кампания 2017 г., трябва да докажат реализацията на млякото и млечните продукти, които са произвели, припомнят от „Разплащателна агенция към Държавен фонд „Земеделие (ДФЗ). Документи се подават в областните дирекции на ведомството.

Реализацията на млякото и млечните продукти се доказва за схемите по чл.19, 19а, 23 и 24 от Наредба № 3 от 2015 г., а именно Схема за обвързано подпомагане за млечни крави (СМлК), Схема за обвързано подпомагане за млечни крави под селекционен контрол- мляко (ЕЖСК), Схема за обвързано подпомагане за овце-майки и/или кози-майки под селекционен контрол с направление мляко (ДПЖСК), Схема за обвързано подпомагане на биволи. Необходимо е заявителите да предоставят и заверени копия на описаните документи за реализация на продукцията.

ОТ ДФЗ уведомяват, че в изпълнение на чл. 27а, ал. 5 на Наредба № 3 от 17 февруари 2015 г., от официалния уебсайт на ведомството на адрес https://www.dfz.bg/bg/dp-2014-2020/-2017/ е достъпен за изтегляне и попълване образец на електронен опис на документи, доказващи реализация на произведена продукция от мляко и/или млечни продукти за периода от 1 октомври 2016 г. до 30 септември 2017 г. по схемите. Към приложените файлове е изготвена и подробна инструкция за тяхното попълване. Попълненият опис по образец се подава на хартиен и електронен носител.

При попълване на описа кандидатите трябва да използват съответната бланкова таблица според регистрацията им в ИСАК – като физическо лице, юридическо лице или едноличен търговец.

От уебсайта на ДФЗ можете да изтеглите бланки за следните сокументи:

1. Образец на електронен опис на документите за реализация на мляко и/или млечни за физически лица

2. Образец на електронен опис на документите за реализация на мляко и/или млечни за юридически лица

3. Образец на електронен опис на документите за реализация на мляко и/или млечни за еднолични търговци

4. Инструкция за попълване

Разпределяне на новородени телета се изисква за схемите по чл. 20 и чл. 21 от Наредба № 3 от 2015 г. – Схема за обвързано подпомагане за месодайни крави и/или юници (СМКЮ) и Схема за обвързано подпомагане за месодайни крави под селекционен контрол-месо (ЕЖСК).

В изпълнение на чл. 27а, ал. 8 на Наредба № 3 от 17 февруари 2015 г. кандидатите, които едновременно са кандидатствали по СМКЮ и ЕЖСК, е необходимо в периода 5-30 октомври 2017 г. да подадат в съответните отдели „Прилагане на схеми и мерки за подпомагане” (ПМСП)на областните дирекции на ДФЗ декларация по образец за разпределението на новородените и регистрирани телета в стопанството в периода 1 октомври 2016 г. – 30 септември 2017 г. Разпределянето на новородените телета, които са регистрирани в стопанството на земеделските стопани, се налага само при едновременно заявени схеми СМКЮ и ЕЖСК (месо) (чл. 27а, ал. 8 Наредба № 3 от 2015 г.). За кандидати, които имат само една заявена схема от СМКЮ, ЕЖСК (месо) или ДПЖСК (породи за месо), не се изисква подаване на декларация по чл. 27а, ал. 8 от Наредба № 3 от 2015 г.

Списъци на стопаните, които следва да се явят в отдел „ПСМП“ при ОД на ДФЗ, са публикувани на адрес: https://www.dfz.bg/bg/dp-2014-2020/-2017/.

ДФЗ публикува документите по мерките за доказване на реализацията на мляко и за разпределение на новородените телета
32463
 

Последни материали
Виж
Ще направи ли КЗК анализ на сектора?
Пазарът на плодове и зеленчуци: октопод с три сърца, който изяжда фермерите
Продукцията ще бъде унищожена съгласно действащото законодателство
Иззеха 250 килограма овча лой без документи, внасяни с автобус от Турция
При проверка на границата с Турция на камион, пътуващ за Украйна
Хванаха над 14 тона домати и краставици, скрити между мандарини и нарове
Трети нарушител със сглобена гладкоцевна пушка успял да избяга
Хванаха двама ловци без разрешителни в землището на село в Ихтиманско
Състоянието на есенниците се следи отблизо заради риск от преовлажняване
В Добричко отчитат добри условия за сеитбата на пролетните култури
След проверка на инспектори от ОДБХ и икономическа полиция по сигнал
Затвориха незаконен цех за производство на млечни продукти във Враца
Свързани материали
Виж
ДФЗ
Вече са подписани 2 693 договора за 153,3 млн. лв. с млади, нови и малки фермери
Полша настоява за по-силна защита срещу селскостопанските продукти от Украйна и по споразуменията за свободна търговия
МЗХ стартира прием по интервенцията за преработка на селскостопански продукти
В сила от понеделник
ДФЗ с нови телефонни номера – запишете си ги
Информационните системи СЕУ и ИСАК ще бъдат недостъпни от 1 януари
Директни плащания
Обявиха датите за подаване на заявленията за обвързано подпомагане за плодове и зеленчуци
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини