Начало » Новини » Страната

Само проекти с 37 точки от приема през 2015 година по подмярката за инвестиции в земеделски стопанства ще получат финансиране

Общата субсидия надхвърля 5 милиона евро
Синор.БГ / 27.09.2017 г.

Държавен фонд „Земеделие” (ДФЗ) изготви 15 анекса за отпадане на клаузи по условни договори, сключени с бенефициенти, които са подали заявления за подпомагане в обявения със Заповед № РД 09-213/27.03.2015 г. на министъра на земеделието, храните и горите период на прием 14 април – 8 юни 2015 г по подмярка 4.1 „Инвестиции в земеделски стопанства” и са получили 37 точки по критериите за подбор, заложени в Наредба № 9 от 21.03.2015 г., съобщиха от „Разплащателна агенция” към ведомството. Общата сума на одобрената субсидия на проектите, получили 37 точки, е в размер на 9 801 003 лв. (5 011 250 евро).

От агенцията припомнят, че ДФЗ сключи договори под условие с кандидати, чиито заявления за подпомагане бяха оценени с 33 до 37 точки. В документите е записано, че проектните предложения ще получат финансиране при наличие на неусвоен бюджет по подмярката.

Според спецификата на договаряне в настоящия програмен период трябва да има средства за всички проекти, получили равен брой точки, за да може условната клауза по договорите да отпадне и проектите да получат финансиране.

Подмярка 4.1 „Инвестиции в земеделски стопанства“ има за цел да повиши конкурентоспособността на земеделието в България чрез преструктуриране и развитие на наличните материални мощности в стопанствата, насърчаване въвеждането на нови технологии в производството и модернизация на физическия капитал, опазване на компонентите на околната среда, спазване стандартите на Европейския съюз, подобряване на условията в земеделските стопанства, както и насърчаване на сътрудничеството между земеделските стопани, уточняват от ДФЗ.

Само проекти с 37 точки от приема през 2015 година по подмярката за инвестиции в земеделски стопанства ще получат финансиране
9239
 

Последни материали
Виж
Въпреки това са закупени близо 800 000 тона при планирани над 650 000
Хлебната пшеница поскъпна на международния търг в Саудитска Арабия
Отдаваме почит на загиналите в борбата за държавната независимост
България чества 148 години от Освобождението!
Промени в наредба 9
Фермери с неясноти по смесеното отглеждане на биозеленчуци на открито
Ценовата експлозия на зърнените пазари след американския удар в Ирак
Потребителската кошница е 57 евро
Шефът на БАБХ Мавровски влиза в Координационния център за еврото
Доклад на три институции
ООН: Над 1,1 милиарда души по света се страхуват, че ще загубят земята си
Свързани материали
Виж
МЗХ предлага да се удължи срокът за прием на заявления по интервенцията „Инвестиции в земеделските стопанства“
ДФЗ
От 6-и до 20 март пчеларите ще кандидатстват за финансиране през 2026 г.
ДФЗ
От 2-и до 10 март се заявяват помощи за 100% пропаднали площи през 2024 г.
Решения на УС на ДФЗ
Фонд „Земеделие“ ще отпуска заеми през 2026 г. с лихва от 4,19 процента
Годишен доклад на фонда
Фермери: Проверки на място и обществени поръчки са най-рисковите за корупция в ДФЗ
ДФЗ
Вече са подписани 2 693 договора за 153,3 млн. лв. с млади, нови и малки фермери
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини