Начало » Новини » Страната

За 4 месеца от ИАРА са иззели 38 километра хрилни мрежи и над 4 тона и половина риба и миди

В 5 500 проверки
Синор.БГ / 07.09.2017 г.

От началото на май при 5 500 проверки на Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА) са заловени с константивни протоколи 38 000 метра хрилни мрежи, 630 винтера и 15 т.нар. „комбайни“ с обща дължина 1 840 метра и са конфискувани 820 килограма черна морска мида и над 3,7 тона риба, съобщиха от пресцентъра на министерството на земеделието, храните и горите. Над 800 килограма риба е дарена, а останолото количество все още жива риба и мидите са върнати незабавно във водата. Близо 520 са установените нарушения, за които са съставени актове.

Проверките са извършени по река Дунав, в Черно море, на пристанище при разтоварване, в търговската мрежа, във вътрешните водоеми и за нерегламентирана продажба на риба и рибни продукти по пътните участъци. От тях 440 са съвместните проверки, извършени с други институции, както и с доброволни сътрудници на ИАРА. Заедно с инспекторите и служителите на ИАРА от регионалните й дирекции в проверките са се включили служители на Българската агенция за безопасност на храните и регионалните й структури, на Главна дирекция „Гранична полиция”, на Изпълнителна агенция „Морска администрация”, на районните инспекции за опазване на околната среда и на Изпълнителна агенция по околна среда, на областните дирекции на полицията и на районните полицейски управнеия, както и представители на браншови организации и неправителствени организации.

За тази година са изданени 128 000 билета за любителски риболов. Разрешителните за стопански риболов са 65, а удостоверенията за извършване на стопански риболов в Черно море и по река Дунав – 580, отчитат от ведомството.  

За 4 месеца от ИАРА са иззели 38 километра хрилни мрежи и над 4 тона и половина риба и миди
8943
 

Последни материали
Виж
Мониторингът на стопанствата да е през сателитни снимки
Европейският парламент гласува с мнозинство за самостоятелен бюджет за ОСП след 2027 г.
Неформална среща
Иновациите и зеленият преход – фокус на срещата на земеделските министри на ЕС в Копенхаген
Форум
Държавата обещава подкрепа за птицевъди и свиневъди
Информационна кампания
Георги Тахов в Добрич: Еврото ще донесе повече пазарни възможности и конкурентоспособност за фермерите
Жечо Мурзов продължава да ръководи търговския отдел в България
Дженифър Гилбърг оглави направление Байер Кроп Сайанс за региона Румъния, България и Молдова
Компенсации заради Меркосур
Урсула фон дер Лайен обяви кампания "Купувайте европейски храни" и мерки за подкрепа на фермерите в ЕС
Свързани материали
Виж
ИАРА
Купуват патрулни лодки за борба с нелегалния риболов
ИАРА конфискува 2500 метра хрилни мрежи, 700 кг риба и лодка
БГ фиш
Квотите за калкан са разпределени между притежатели на 26 кораба
Незаконно е
ИАРА иземва въдици в работно положение, оставени без надзор
Уловените около 40 килограма платика и сребриста каракуда са върнати във водата
Извадиха 500 метра бракониерски мрежи от сливенски язовир
Финансирането е по рибарската програма
Проекти за 1 760 767 лева ще подпомогнат контрола на агенцията по рибарство
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини