Начало » Новини » Страната
18.08.2017 г.

Фонд „Земеделие“ започна да превежда средствата по Натура 2000

Подпомагане се очаква да получат над 10 000 земеделски стопани

Държавен фонд „Земеделие“ изплати близо 43,5 млн. лева (43 451 897 лева) по мярка 12 ,,Плащания по Натура 2000 и Рамковата директива за водите" от ПРСР 2014-2020 г. Субсидиите тръгнаха към банковите сметки на 11 810 земеделски стопани.

Мярка 12 ,,Плащания по Натура 2000 и Рамковата директива за водите" от ПРСР 2014-2020 подпомага фермери със земи в обхвата на защитените зони по Натура 2000, които спазват забраните и ограниченията за съответната защитена зона, поддържат земята в добро земеделско и екологично състояние и изпълняват законоустановените изисквания за управление.

Изчисленията на финансовата помощ са извършени съгласно размера и комбинирането на компенсаторните плащания за забраните, разписани в приложение № 1 от Наредба № 5 от 24.02.2015 г. за прилагане на мярка 12.

Субсидиите се предоставят под формата на годишни плащания на хектар  земеделска площ за компенсиране на наложени режими /ограничения/  за земеделски дейности, включени в заповедта на министъра на околната среда и водите за обявяване на съответна зона от Натура 2000.

Оторизациите на средствата са извършени след планираните срокове поради множеството извършвани проверки в това число и одити на обхвата на мярка 12 ,,Плащания по Натура 2000 и Рамковата директива за водите" от ПРСР 2014-2020 г., и наложените в тази връзка изменения в нормативната уредба. С оглед недопускане на неправомерни плащания или ощетяване на земеделските стопани по екологичната мярка ДФЗ – РА извърши изплащане на полагащите се субсидии след получаване на увереност в правилността на изчисленията.

Експертите от дирекция „Директни плащания“ работят всекидневно за по-бързо изплащане на средствата, за които земеделските стопани са кандидатствали. Следващата седмица се очаква да продължат калкулациите по останалите биологични и агроекологични направления от Кампания 2016.

Фонд „Земеделие“ започна да превежда средствата по Натура 2000
27657
 

Последни материали
Виж
Въпреки подобрените запаси от влага в почвата след майските дъждове
Прогнозата за тазгодишната реколта от рапица в Украйна е песимистична
Сеитбата на царевицата е близо до приключване, а на соята продължава
Жътвата на есенната пшеница в САЩ започна още в края на май
В аврозоната земеделските институции ще спестят разходи от превалутиране
Първият държавен магазин за храни може да отвори в Пловдив до 2 месеца
Задържани са товарен автомобил и самоделна моторна лебедка
Откриха 15 незаконно отсечени смърча в района на Чепеларе
Проверките продължават, включително в лични стопанства тип заден двор
В Старозагорско няма нови огнища на шарка по дребните преживни животни
Отгледани на демонстрационното му поле в сътрудничество с агробизнеса
Тракийският университет представи иновативни сортове житни култури
Свързани материали
Виж
Краен срок за прием на заявления за борба с теления червей по картофите
ДФЗ преведе според ставките парите по еко схемата за намаляване използването на пестициди
Определена е ставката по еко схемата за намаляване използването на пестициди
Инвестиции в технологична и екологична модернизация
НАЗ предлага пренасочване на средства по НПВУ
ДФЗ преведе над 77 млн. лева на 6 905 стопани по Еко схемата за запазване на почвения потенциал
ДФЗ изплати над 85 млн. лева по еко схемата за разнообразяване на отглежданите култури
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини