Начало » Новини » Страната
17.08.2017 г.

Европейската асоциация по животновъдните науки покани Селскостопанска академия за свой член

Международно признание

На среща в София с председателя на Селскостопанска академия проф. д-р Васил Николов консултантът на Европейската асоциация по животновъдните науки (EAAP) Бернар Есмейн предаде официално писмо от генералния секретар на асоциацията Андреа Росати, в което кани академията да стане неин член, съобщиха от научната организация. В срещата взеха участие акад. Атанас Атанасов, директор на Съвместен геномен център, и доц. д-р Георги Димов – председател на развъдна организация в овцевъдството.

В разговора Есмейн изтъкна, че EAAP е най-голямата организация в Европа в областта на животновъдната наука, като на годишните й срещи (тази година от 28 август до 1 септември 2017 г. в Талин, столицата на Естония) се събират около 1 500 участници. В нея членуват не само научни организации, но и всички, които имат интереси в областта на животновъдството - производители на храни и фуражи, животновъди, земеделски стопани, фермерски организации и други.

Консултантът на EAAP изложи пред проф. Николов ползите, които ще имат българските учени в областта на животновъдството, след като Селскостопанска академия стане член на международната организация. Той даде и конкретен пример със стипендиите за млади учени, които асоциацията отпуска.

Председателят на академията благодари за отправената покана и изтъкна, че българските учени в областта на животновъдните науки са международнo признати и търсени. Той посочи, че в системата на ръководената от него научна урганизация има голям брой звена, които работят в направление животновъдство.

На свой ред Бернар припомни, че и преди е посещавал академията като част от делегация в качеството си на завеждащ звеното по международно сътрудничеството към френския Национален институт за селскостопански изследвания (INRA), и предложи своето съдействие за задълбочаване на сътрудничество между двете научни организации.

Европейската асоциация по животновъдните науки покани Селскостопанска академия за свой член
7484
 

Последни материали
Виж
Заради слабата слънчогледова реколта и сдържаните продажби от фермерите
Износът на високоолеиново слънчогледово масло от Украйна е на 7-годишно дъно
Спадът в средния надой натисна производството на мляко през януари
Млечните ферми в САЩ са намалели с 5 на сто през миналата година
Унгарското правителство търси споразумение с веригите за ограничаване на цените на храните
Работи се по 28 нови противоградни площадки
Тахов: С 2 милиона и половина декара могат да се увеличат напяваните площи в страната
Чили кон карне
В Гърция тръгват проекти за 135 милиона евро за преработка на селскостопански продукти
Свързани материали
Виж
Увеличава се допълнителното трудово възнаграждение за научни степени
Приети са бюджетите на структурните звена на Селскостопанска академия
За подобряване на връзката на научната дейност с бизнеса и потребителите
Правителството предлага промени в закона за Селскостопанска академия
Предстоящо
Селскостопанска академия чества празника на земеделската наука „Даровете на природата“
Селскостопанска академия може да се преструктурира по френски образец
Проф. Васил Николов е новият председател на Селскостопанска академия
Селскостопанска академия чества празника на земеделската наука „Даровете на природата“
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини