Начало » Новини » Страната

Обвиниха бивш директор на ДФЗ в безстопанственост

Заради сключване на договор с частна фирма въпреки наличието на специалисти във ведомството
Синор.БГ / 02.06.2017 г.

Специализираното звено „Антикорупция“ към Софийска градска прокуратура внесе в Софийски градски съд обвинителен акт за умишлена безстопанственост срещу Мирослав Николов - бивш изпълнителен директор на Държавен фонд „Земеделие“, съобщиха от пресцентъра на прокуратурата.  Николов е обвинен в престъпление по чл. 219, ал. 3 от Наказателния кодекс и ще застане пред съда за това, че за периода 26 февруари - 9 юли 2014 г. в качеството си на длъжностно лице умишлено не е положил достатъчно грижи за управлението, ръководенето, стопанисването и запазването на повереното му имущество, като от това са последвали значителни щети за ДФЗ в размер на 19 950,00 лв.

Въпреки че във ДФЗ е съществувала дирекция за "Връзки с обществеността", през февруари 2014 г. обвиняемият е сключил договор за предоставяне на услуги в тази област с частно търговско дружество. Преди подписването на договора Николов не е спазил изискванията за съгласуването му от финансов контрольор, главен счетоводител, директор на Дирекция „Обществени поръчки”, ръководител на структурното звено-заявител, ресорен заместник изпълнителен директор и главен секретар. След сключване на договора Николов не го предоставил на лицето, отговорно за извършване на счетоводните записвания, и така е било поето финансово задължение в тежест на ДФЗ. Наетото дружество обаче не извършило всичките договорени дейности и въпреки това предявило фактура за плащане на пълната сума по договора. Тогава въпреки официалните възражения на финансовите контрольори от ДФЗ относно изплащане на претендираната сума от дружеството Николов разпоредил с писмена резолюция парите да бъдат преведени. По този начин той е причинил разпиляване на повереното му държавно имущество, посочват от прокуратурата.

Ако бъде признат за виновен, Мирослав Николов може да получи наказание от 2 до 8 години лишаване от свобода, както и да бъде лишен от право да заема определена държавна или обществена длъжност. Спрямо Николов е взета мярка за неотклонение "подписка".

Обвиниха бивш директор на ДФЗ в безстопанственост
6593
 

Последни материали
Виж
В 3 населени места с получени порции храна от кухня-майка няма оплаквания
БАБХ проверява сигнал за неразположение на деца в училище в Джебел
Предлагаме обучение на техни докторанти в ССА и обмяна на рибарски опит
Ще разширяваме селскостопанската търговия с Азербайджан
Единствено при рапичното масло спадът е доста под 20 на сто
ЕС сви вноса на основните растителни масла през миналия сезон
Темпото изпреварва миналогодишното и средното за последните 5 години
Сеитбата на есенниците и жътвата на царевицата във Франция напредват бързо
Засетите площи с пшеница гонят 600 000 декара, с рапица надхвърлят 100 000
Под 7 на сто от площите с царевица остават неприбрани в Добричко
Полезни съвети
Как да подобрим почвата в оранжерията през есента
Свързани материали
Виж
Осъдителни присъди за измами със земеделски субсидии за милиони евро в Хърватия
МЗХ публикува за обществено обсъждане условията за проекти за иновации по Стратегическия план
ДФЗ отговаря на Синор.бг
Сключени са над 2 200 договора за млади, нови и малки фермери
Първото подпомагане през 2025 г.
ДФЗ отпуска над 45,6 млн. лева помощи за говеда, биволи, овце и кози
Работещите по места
С мирен протест чиновници от ДФЗ искат 30% увеличение на заплатите
Сливите с най-висока ставка
Заявления за помощ заради измръзвание и слани се подават до 5 ноември
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини