Начало » Новини » Света
15.02.2017 г.

В ЕС събраха три милиона и половина подписа срещу споразумението за свободна търговия с Канада

pixabay

Три милиона и половина граждани на Европейския съюз са положили подписите си под петиция, призоваваща Европейския парламент да не ратифицира търговското споразумение с Канада, съобщи електронното издание EUobserver. Гласуването ще се проведе днес в рамките на пленарната сесия в Страсбург. „Активисти предадоха на заместник-председателите на ЕП Улрике Луначек и Димитриос Пападимулис петиция срещу търговското споразумение ЕС-Канада, подписано от 3,5 млн. души”, се посочва в съобщението.

В края на януари то бе одобрено от комисията за международна търговия в ЕП с 25 гласа „за”, 15 „против” и един „въздържал се”. Споразумението предвижда да бъдат отменени около 98% от таксите, които в момента се прилагат в търговията между държавите-членки на ЕС и Канада. Експертни оценки сочат, че при влизането му в сила в най-добрия случай през следващите 6-7 години може да доведе до увеличаване на работните места в ЕС с 0,018%, а в най-лошия – до уволнението на 200 хил. души. Очакванията на Европейската комисия са споразумението да увеличи търговския оборот с 12 млрд. евро годишно.

То бе подписано на 30 октомври и след ратифицирането му от ЕП ще започне да се прилага частично, а пълното му прилагане ще започне след ратифицирането му от всички държави-членки.

В ЕС събраха три милиона и половина подписа срещу споразумението за свободна търговия с Канада
8410
 

Последни материали
Виж
МЗХ удължава сроковете за изпълнение на договорите по подмярка 4.1 и подмярка 6.4.1 от ПРСР 2014–2020 г.
Връщат се правилата отпреди войната
От днес отпадат мерките за подкрепа на търговията със селскостопански продукти с Украйна
Биофермите ще бъдат зелени по дефиниция
Стоилко Апостолов очаква ЕК да слее парите за земеделие и за Кохезионния фонд след 2027 г.
Необходимо е увеличаване на субсидиите
Разработка за противодействие на засушаването предлага ВУАРР
Засега са по-ниски спрямо други държави
В Еврозоната цените на производителите ще се повишат според проф. Иванов
Краен срок за прием на заявления за борба с теления червей по картофите
Свързани материали
Виж
МЗХ удължава сроковете за изпълнение на договорите по подмярка 4.1 и подмярка 6.4.1 от ПРСР 2014–2020 г.
Връщат се правилата отпреди войната
От днес отпадат мерките за подкрепа на търговията със селскостопански продукти с Украйна
Намаляването на бюрокрацията е само на думи
Светослав Русалов: И в Еврозоната да сме, инвеститорите ще бягат от България и ще избират Румъния
При слънчогледа, растителните масла и останалите шротове е отчетен спад
Рапицата и соевият шрот носят ръста във вноса на маслодайния комплекс в ЕС
Определена е ставката по еко схемата за намаляване използването на пестициди
Преходно ще продължат до края на тази година
Квотите на Украйна за внос на селскостопански продукти в ЕС падат от 2026 г.
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини