Начало » Важно за фермера » Животновъдство
13.01.2017 г.

Прецизирането на използваните технологии във фермата повишават ефективността

На 25 януари в гр. Сливен ще се проведе второто издание на Форум за устойчиво и печелившо животновъдство 2017. Форумът ще срещне животновъди от цялата страна, експерти в отглеждането на животните и мениджмънта на фермите, които ще споделят опит и ще дадат насоки за развитие на животновъдните стопанства у нас. Тази година е отделен специален модул на дискусия с животновъди, които въпреки трудните условия на работа, са постигнали добри резултати в своите стопанства.

На събитието фермерите ще се запознаят с това как могат да се прецизират използваните технологии в стопанството за оптимизиране на работните процеси във фермата. Лектор по темата ще бъде Томас Фритше, немски експерт по обурудването на фермите, към фирма Агритоп, един от водещите вносители на оборудване на ферми у нас.

Г-н Фритше ще говори за световните нововъведения и модерни технологии в сектор животновъдство и ще даде експертни съвети за развитието на българските ферми в посока по-висока ефективност и продуктивност.

За висока продуктивност на животните и устойчивото производство във фермата е необходимo инвестиране в основните фактори: естествената вентилация, светлината, оборудването в обора, храненето, комфорта и хигиената. Това са фактори, гарантиращи ефективност във фермата, независимо от външните обстоятелства на средата в която тя е поставена във всеки един момент., споделя Томас Фритше.

Именно когато ситуацията в животновъдния сектор е сложна и трудна, тогава следва да се подходи към оптимизиране на разходите и интегриране на нови подходи в отглеждането на животните, които да компенсират загубите и подобрят конкурентноспособността на стопанствата.

 

Участието във форума е безплатно. Записването може да направите на тел: 0878/24 25 87 или на емайл: info@selo.bgwww.agro.selo.bghttps://www.agro.selo.bg/

Прецизирането на използваните технологии във фермата повишават ефективността
7183
 

Последни материали
Виж
МЗХ удължава сроковете за изпълнение на договорите по подмярка 4.1 и подмярка 6.4.1 от ПРСР 2014–2020 г.
Връщат се правилата отпреди войната
От днес отпадат мерките за подкрепа на търговията със селскостопански продукти с Украйна
Биофермите ще бъдат зелени по дефиниция
Стоилко Апостолов очаква ЕК да слее парите за земеделие и за Кохезионния фонд след 2027 г.
Необходимо е увеличаване на субсидиите
Разработка за противодействие на засушаването предлага ВУАРР
Засега са по-ниски спрямо други държави
В Еврозоната цените на производителите ще се повишат според проф. Иванов
Краен срок за прием на заявления за борба с теления червей по картофите
Свързани материали
Виж
МЗХ е в диалог с овцевъдите и козевъдите засегнати от огнищата на шарка
Зам.-министър Бурджев отчете какви финансови средства са изплатени на животновъдите от декември 2023 г. досега
Турция раздава безплатно до 30 разплодни говеда по мащабна програма за развитие на животновъдството
336 фермери получиха над 26 млн. лева по еко схемата за биологично животновъдство
Продуктите за РЗ падат с 15%
НСИ: Цените на производител в селското стопанство се повишават със 7.7% през януари-март
Биоплощи могат да се добавят неограничено до 3-ата година от ангажимента
Другата седмица се очакват плащания за биологичното животновъдство
Много от домакинствата в селата също се отказват да гледат животни
Няма желаещи за работа в животновъдството, малките стопанства намаляват
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини