Начало » Новини » Коментари
13.12.2016 г.

От 416-те проекти от първия прием по подмярка 4,1 отказалите се са 122-ма

Комитет по наблюдение на ПРСР

sinor.bg

До момента договорените средства  по всички мерки от програмата за развитие на селските райони ПРСР 2014-2020 г. са  15,2%, а  реално изплатените са едва 2,36 %. Това сочи анализът на министерството на земеделието, представен пред комитета по наблюдение на ПРСР 2014-2020 г., чието заседание се проведе в края на миналата седмица.

Наддоговарянето по подмярка 4,1 за модернизация на земеделските стопанства продължава, като проектите от първия прием, оценени между 38 и 33 точки, имат шанс да бъдат субсидирани, но някои договори ще бъдат подписани под условие.

Последните данни сочат, че в диапазона 38-33 точки попадат 416  проекта, от които 122 са отказали да сключват договор под условие.

По предварителни данни вече има остатъчен бюджет за проектите, набрали 37 и 38 точки, което означава, че те спокойно ще бъдат финансирани.

По общинската мярка от 925 проекта, кандидатствали за бюджет от 2,113 млрд. лв, ще бъдат разглеждани 312 проекта за 667 млн.лв.

При мярката 6,3 за стартова помощ на малки стопанства бяха приети 3815 проекта, от които ще бъдат разглеждани 2402.

От 416-те проекти от първия прием по подмярка 4,1 отказалите се са 122-ма
16609
 

Последни материали
Виж
Заради слабата слънчогледова реколта и сдържаните продажби от фермерите
Износът на високоолеиново слънчогледово масло от Украйна е на 7-годишно дъно
Спадът в средния надой натисна производството на мляко през януари
Млечните ферми в САЩ са намалели с 5 на сто през миналата година
Унгарското правителство търси споразумение с веригите за ограничаване на цените на храните
Работи се по 28 нови противоградни площадки
Тахов: С 2 милиона и половина декара могат да се увеличат напяваните площи в страната
Чили кон карне
В Гърция тръгват проекти за 135 милиона евро за преработка на селскостопански продукти
Свързани материали
Виж
Интервю с новия изпълнителен директор на фонд Земеделие
Каварджиклиев: Проекти за 12 милиона лева са отказани заради кризата само през 2022 г.
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини