Начало » Новини » Страната
05.10.2016 г.

Проекти за техника от първия прием ще получат „да”, ако имат между 33 и 38 точки, припомнят от агроведомството

Да припомним

sinor.bg

Проекти за модернизация на стопанстнвата, подадени при първия прием по подмярка 4,1 от ПРСР 2014 – 2020 г. през март 2015 г., могат да получат финансиране при условията на наддоговаряне, одобрени от министъра на земеделието. Това припомнят от министерството на земеделието по повод вчерашната заповед на министър Танева. Според документа подадени заявления за подпомагане от първия прием  по подмярка 4.1 „Инвестиции в земеделски стопанства“ и получили между 38 и 33 точки по критериите за оценка, могат да бъдат одобрени, ако се вместят в бюджета за наддоговаряне.

От тази възможност може ще се възползват бенефициенти, подали заявления за подпомагане при първия прием по подмярката през 2015 г. Известно е, че около 30 на сто от вече одобрените проекти по различни причини не могат да бъдат заввършени от бизнеса, затова и средствата по тези проекти се прехвърлят към следващите от списъка.

Затова и бюджетът за наддоговаряне, който се пуска е в размер на левовата равностойност на 49 455 360 евро, или тези 30 % първия бюджет по мярката. Целта е да се предостави възможност на по-голям брой земеделски стопани, които са подали своите проекти през 2015 г., да получат подпомагане по подмярката и да модернизират своите земеделски стопанства.

Финансовият ресурс ще бъде осигурен при наличие на неусвоените средства от определения бюджет по първия прием на мярката през 2015 година.

Проекти за техника от първия прием ще получат „да”, ако имат между 33 и 38 точки, припомнят от агроведомството
10901
 

Последни материали
Виж
Благодарение на морския коридор през българските териториални води
Украйна ни измести от пазара на пшеница в Индонезия
Биоплощи могат да се добавят неограничено до 3-ата година от ангажимента
Другата седмица се очакват плащания за биологичното животновъдство
Оцеляването на малките животновъди е под голям въпрос
Промени в закона за земеделските земи вдигнаха десетократно наеми на пасища
Предприети са мерки за контрол и ликвидиране на заболяването
БАБХ откри огнище на шарка по овцете и козите в Хасковско
С предимство за класиране са намиращите се наблизо ферми без нарушения
Площите с условия за пашуване в парк Рила са наполовина на планираните
Доклад на Синор.БГ
Какво се случи в земеделието през седмицата
Свързани материали
Виж
Фонд Земеделие
Ще се сключват договори между 45 и 42 точки по подмярка 4,2 за преработка
Депутатите дадоха заден ход за законовите промени с ранкирането
ПРСР
Фермерите вече изпълняват на риск близо 20 на сто от наддоговорения бюджет за техника от първия прием
Решения на кабинета
Най-после са одобрени 88 млн. лв. от наддоговарянето за модернизация
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини