Начало » Новини » Страната
20.07.2016 г.

България не е изпълнила 37 на сто от ангажиментите си като членове на ЕС по плана за действие за 2016 г.

Решения на Министерски съвет

sinor.bg

Правителството прие доклад за изпълнението на мерките от Плана за действие за 2016 г., произтичащи от членството на България в Европейския съюз, които трябва да бъдат изпълнени към 30 юни, съобщиха от правителствената пресслужба. От общо 166 мерки със срок на изпълнение до 30 юни т.г. са изпълнени 104. Неизпълнението представлява 37,3 на сто.

За сравнение с предходния месец това неизпълнение е било 38,5%.

Данните показват, че 15 от нереализираните мерки са свързани със стартирали процедури за нарушения по чл. 258 от Договора за функционирането на Европейския съюз.

Законопроектите, които представляват неизпълнени мерки, са 28 на брой. От тях 11 са внесени в Народното събрание и се намират на различен етап на приемане.

По отношение на останалите 17 законопроекта отговорните ведомства следва да положат допълнителни усилия за ускоряването на процеса по тяхното разработване, съгласуване и внасяне в парламента.

С цел България да постигне по-нисък процент на дефицит при транспониране при предстоящото отчитане на директивите на ЕС в областта на Вътрешния пазар, продължава засиленият текущ мониторинг на заложените междинни срокове на изготвяне на проекти на закони и подзаконови нормативни актове в Плана за действие за 2016 г. от дирекция „Координация по въпросите на ЕС“ в администрацията на МС.

България не е изпълнила 37 на сто от ангажиментите си като членове на ЕС по плана за действие за 2016 г.
4296
 

Последни материали
Виж
Седмичен доклад на Синор.БГ
Ако изтърпят следващата ОСП, през 2040 г. фермерите ще работят в рая
За първите 15 дни на юли в сравнение със същия период на юни
Износът на слънчогледово масло от Украйна е скочил с над 75 на сто
Насрочен е за 29 юли, документи се продават от 21 до 25 юли
Община Ямбол обяви търг за отдаване под наем на 37 земеделски имота
Полезни съвети
Защо вехнат листата на доматите и как да им помогнем?
При ечемика жътвата приключи с близо 700 килограма от декар
Средният добив от пшеницата в Добричко гони 650 килограма от декар
Тракторите обаче няма да блокират пътищата, за да не притесняват туристите
Гръцки фермери протестират за неизплатени обезщетения и присвоени техни субсидии
Свързани материали
Виж
Комитетът по рибарство на ОИСР одобри членството на България в Организацията
Поканите са отправени на 22 и 23 юни
Две български фермерски организации си поделят членството в COPA и COGECA
Партньорства
Българските консервни фабрики ще членуват в европейската асоциация на преработвателите
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини