Начало » Важно за фермера » Растениевъдство

ДюПон Пионер представи нов алгоритъм за намаляване гъстотата на засаждане на царевичните семена

Наука и бизнес
Синор.БГ / 01.02.2016 г.

Sinor.bg

„ДюПон Пионер” представи навреме за сеитбата през 2016 г. подобреният алгоритъм за оценка на гъстотата на засаждане на царевичните семена на акър „Planting Rate Estimator”, става ясно от съобщение на официалния уебсайт на компанията, цитирано от електронното издание Agri Marketing. Подобрената версия предоставя на фермерите в САЩ възможността да подбират степента на гъстота на засаждане в зависимост от очакванията си за добива и различните хибриди царевица, като вземат предвид цените на семената и суровините, за да оценят възвращаемостта от инвестицията си.

„Тъй като все повече фермери ползват вариативна гъстота на засаждане, искаме да ги улесним в създаването на подходящите условия за техните ниви. Промените, които въведохме, правят „Planting Rate Estimator” още по-ценно средство за фермерите, докато планират предстоящия сезон”, заяви Пол Картър, страши мениджър в отдела за земеделски науки в „ДюПон Пионер”.

Алгоритъмът позволява на фермерите да избират очаквания добив с точност до 10 бушела на акър и да сравняват и съпоставят представянето на различните царевични хибриди спрямо до 3 цели за добив. Данните за добивите при отделните хибриди са събрани от многобройните изследователски центрове на „Пионер” в американския Царевичен пояс. Алгоритъмът показва броя на участъците и годините, в които е изпробван съответния хибрид, заедно с постигнатите резултати.

Д-р Игнасио Сямпити, асистент по растениевъдство и системи за култивиране в университета на щата Канзас, е направил оценката на „Planting Rate Estimator”. „Този алгоритъм помага данните за няколко години, получени след положени големи усилия, да достигнат до фермерите в една динамична среда. Това е нещо повече от графики и таблици – фермерите и консултантите в растениевъдството могат да работят с тази богата база данни и да я прилагат в множество комбинации и повторения за определяне на точното съчетание от хибриди и посеви, за да постигнат индивидуалните си цели. Подобни средства са важна стъпка в процеса на приложимост на мащабните бази данни в бъдеще”, каза Сямпити.

„Пионер” провежда изследвания за гъстотата на засаждане на хибридните царевични семена в продължение на над 3 десетилетия на 260 участъка в САЩ и Канада. Те са насочени към взаимодействието между генетиката, околната среда и управлението, което е в състояние да даде осигури максимален потенциал за добив чрез оптимална гъстота на засаждане на семената, както и да понижи рисковете.

Алгоритъмът е достъпен на уебадрес Pioneer.com, както и в Apple App Store.

ДюПон Пионер представи нов алгоритъм за намаляване гъстотата на засаждане на царевичните семена
8648
 

Последни материали
Виж
На Био Фест бяха припомнени интервенциите за сектора
Георги Тахов връчи приза Биопроизводител на годината на пчеларя Владимир Кънев
80% от средствата ще бъдат гарантирани от държавата
Полша обмисля да подпомогне зърнопроизводителите с евтин заем, вместо със субсидии
Няма да е септември, няма да е есента
Стартирането на първия Магазин за хората се отлага за края на годината
Среща в МЗХ с браншови организации
Започна обсъждане на промени в Закона за собствеността на земята
Жителите на с. Крива бара събират пари
29-годишен фермер влезе в огъня, за да спаси селото си и ... остана без трактор
Закъснели сме
Утре да започне ваксинирането срещу шарка по овце и кози, призова шефът на Съюза на ветеринарите
Свързани материали
Виж
Реколтата от царевица в страната се очертава рекордна
Сеитбата на есенната пшеница в САЩ изостава от обичайния си график
Въпреки това закупеното количество е с 50 на сто над планираното
Фуражната царевица поскъпна значително на търга в Иран
Плащането на площ ще е през декември
Криза в земеделието: България моли за финансова помощ от Евросъюза
Закупени са общо 130 000 тона с доставка в началото на 2026 година
Фуражната царевица поскъпна на международния търг в Южна Корея
Становище до МЗХ
НАЗ настоява за предоговаряне на банковите заеми и компенсации заради сушата
Търсенето се запазва, макар и ограничено от липсата на нова квота с по-ниско мито
Ръстът на реколтата от царевица в Турция вещае спад на украинския внос
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини