Начало » Новини » Страната

ДФЗ преведи близо 12 млн. лева инвестиции в сектор Рибарство

Синор.БГ / 14.01.2016 г.

Държавен фонд „Земеделие“-Разплащателна агенция преведе близо 12 милиона лева по осем инвестиционни проекта от Оперативната програма за развитие на сектор „Рибарство” (ОПРСР) 2007-2013г. Два от вече реализираните проекти са по мярка 2.1 „Производствени инвестиции в аквакултурата” . Близо 755 хиляди лева е окончателната субсидия за реконструкция и модернизация на рибовъдна ферма за топлолюбиви видове риби в село Опан, област Стара Загора. Субсидия от 265 338 лв. е изплатена и за инвестиция във възстановяване на съществуваща рибовъдна ферма в село Острица, община Две могили.

 Разплащателната агенция изплати субсидии общо 1.5 млн. лева и за четири проекта по мярка 2.6 „Инвестиции в преработка и маркетинг на продукти от риболов и аквакултура”. Средствата от ОПРСР  са вложени в изграждането и модерницията на рибопреработвателни предприятия, както и в преработката на водораслова биомаса и производството на хранителни добавки.

Безвъзмездната финансова помощ по тези шест проекта е 60% от инвестиционните разходи, от които 75 на сто се осигуряват от Европейския фонд „Рибарство“ (ЕФР) и 25 на сто - от държавния бюджет.

Субсидия на етап окончателно плащане от 4 577 818 лв. е преведена и на Община Созопол по мярка 3.3 „Инвестиции за реконструкция и модернизация на рибарски пристанища, места за разтоварване и закрити лодкостоянки”.  Проектът е за реконструкция на рибарския пристан и превръщането му в рибарско пристанище в град Черноморец. По същата мярка на етап междинно плащане са преведени  4 661 917 лв. на Община Поморие за за модернизация на рибарското пристанище в града.

Безвъзмездната финансова помощ е в размер 100% от одобрените инвестиционни разходи, от които 75% са от ЕФР и 25% - от националния бюджет.

ДФЗ преведи близо 12 млн. лева инвестиции в сектор Рибарство
3754
 

Последни материали
Виж
Практическо ръководство
Как да си направим копривено сирене у дома
Публикуван е каталогът на изложителите за БАТА АГРО 2026
Проверки БАБХ
Иззеха още половин тон млечни продукти в Любимец
Седмицата на гората
Андрей Гюров:Всяко незаконно отсечено дърво оставя дупка в доверието към държавата
МОСВ
Язовирите са почти пълни - ето кои преливат преди поредните дъждове
Традиция с дълбок корен
Япония празнува плодородието с ... фалоси
Свързани материали
Виж
Летящи машини по програми
Агенциите по гори и по рибарство скоро ще пуснат дронове срещу бракониери
Одобрени проекти
ДФЗ преведе 6,8 млн. евро по рибарската програма
Чрез финансов инструмент в рамките на споразумение с агроминистерството
Фондът на фондовете ще привлича частно съфинансиране по морската програма
За пет проекта
ДФЗ плати 2,2 млн. лв. по Рибарската програма, над половината са за ИАРА
МЗХ одобри 3 договора по ПМДРА за над 5,5 млн. лв.
Проекти се приемат до 9 октомври
Отворен е приемът за скрапиране на риболовни кораби по ПМДРА 2021-2027
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини