Начало » Новини » Коментари
07.01.2016 г.

Какви ставки по директните плащания ще се отпуснат за Кампания 2015 г.

Дребните фермери ще получат минималния праг от близо 2 500 лв.

Sinor.bg

Фонд „Земеделие” обяви и ставките на хектар и на глава животно, предвидени да се платят за директните плащания в Кампания 2015 г. При единното плащане на площ субсидията е 162,02 лв. на ха, или 16,2 лв. на дка. При зелените директни плащания ще се отпускат по 125,75 лв. на ха, или 12,5 лв. на дка. По схемата за преразпределително плащане се полагат по 148,60 лв. на ха, или 14,6 лв. на дка. При схемата за млади земеделски стопани се планира по 40,50 лв. на ха, или 4 лева на дка.

Според разчетите индикативната ставка по схемата за обвързано подпомагане за млечни крави ще се плаща по 254 лв. за животно. При обвързаното подпомагане за месодайни крави и/или юници сумата е 250 лв. При схемата за обвързано подпомагане за млечни крави и/или месодайни крави под селекционен контрол сумата е съответно 368 лв. за бройка.

За обвързаното подпомагане за овце-майки и/или кози-майки вече беше платено по 89 лв. При схемата за обвързано подпомагане за овце-майки или кози-майки под селекционен контрол – по 68 лв. При обвързаното подпомагане за биволи – 499 лв.

При схемата за обвързано подпомагане за плодове плащането е 1 662 лв. на хектар (или 166 лв. на дка). При схемата за обвързано подпомагане за зеленчуци - 2 071 лв. на ха (207 лв. на дка).

Схемата за обвързано подпомагане за зеленчуци оранжерийно производство ще се плаща 8 814 лв. на ха. (881 лв. на дка.)

Схемата за обвързано подпомагане за протеинови култури е с 281 лв. на ха (или 28 лв. на дка).

За преходната национална помощ за говеда, необвързана с производствот при говедата помощта е 193 лв. на бройка, а при биволите – 338 лв.

Схемата за преходна национална помощ за овце-майки и кози-майки, обвързана с производството, е 38 лв. за животно.

Според индикативните разчети при схемата за дребните стопани ще се отпускат по 2 445 лв., което е минималният праг за подпомагане. По тази схема се очакваше стопаните да получат между 1 250 и 2 500 евро.

 

Какви ставки по директните плащания ще се отпуснат за Кампания 2015 г.
21128
 

Последни материали
Виж
Ще отпадне ли забраната за манкозеб?
Обилните пролетни дъждове и мекото време вдигат добивите от есенниците
Ръстът в реколтата от зърно в Испания вещае свиване на вноса
Особено силно пострадаха черешите, кайсиите и гроздето
Пролетните студове свиха реколтата от плодове в Турция с близо четвърт
Със средно 213 килограма от декар пшеница и 274 килограма ечемик
Доста под миналогодишните са добивите от зърно в Украйна в началото на жътвата
Заради обилните валежи събитието бе отложено с около месец
Фермери и занаятчии предлагат продукцията си в 3-дневен фестивал пред НДК
Полезни съвети
Как да се погрижим за ягодите след прибирането на реколтата
Свързани материали
Виж
Председател на Националната асоциация на зърнопроизводителите
Проданов: Приемът по агроекология би омекотил натиска с ниските екоставки, но не стана
Доклад на Синор.БГ
С Големия законопроект фермерът сяда на трапезата, вместо да сервира
Щетите са върху 320 хил. дка
На 18 юни ще са ясни ставките на обезщетенията за измръзнали череши, вишни и кайсии
МЗХ
Определени са ставките по две от екосхемите за Кампанията за директни плащания за 2024
Бюджетът ще е 9,5 млн. евро
Сдружени земеделци ще могат да кандидатстват за къси доставки през септември
Информационна кампания
Фонд „Земеделие“ ще обяви ставките за екосхемите след вътрешно прехвърляне на бюджет
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини