Начало » Новини » Света

Виетнамският бизнес с намерения за съвместни предприятия за производство на млечни продукти и на коприна в България

Синор.БГ / 27.11.2015 г.

Зам.-министърът на земеделието и храните д-р Цветан Димиторв се срещна с г-жа Тхай Хъонг, председател на  корпорация TH Group, в гр. Ханой, Социалистическа Република Виетнам. Двамата обсъдиха възможността за създаване на съвместни предприятия за производство на млечни продукти и на коприна в България. Г-жа Хъонг сподели, че се надява да намери партньори в България, с които да може да обсъди и реализира намеренията си.  

От виетнамска страна бе проявен интерес и към производството на плодове. Зам.-министър Димитров информира, че инвестиции могат да бъдат направени и в сектор „Вино“, тъй като той заедно с млечния сектор са експортно ориентирани.

По време на срещата стана ясно, че в най-скоро време ще бъде изпратена виетнамска делегация у нас, която да се запознае на място с възможностите и условията, които България предлага.

Корпорацията TH Group е най-големият производител на мляко и млечни продукти във Виетнам. Тя произвежда също фуражи, пресни зеленчуци, билкови лекарства и др.

Виетнамският бизнес с намерения за съвместни предприятия за производство на млечни продукти и на коприна в България
4939
 

Последни материали
Виж
Заради нарасналите доставки на зърнената култура от Аржентина за Мароко
Понижиха прогнозата за износ на мека пшеница от Франция за трети страни
Протестите трябва да продължат и в София
Как споразумението ЕС–Меркосур пренарежда земеделието в Европа и България
От завода бяха представили план за безопасно спиране до 2 месеца
Спират до дни линията за ПДЧ на Кроношпан във Велико Търново
При проверка на микробус от служители на БАБХ и полицията в Любимец
Откриха пилешко месо и яйца без документи за произход и етикети на български
Чрез семинари по спечелен проект по интервенция от стратегическия план
Институтът по земеделие в Кюстендил ще обучава безплатно фермери
Европейският пазар издържа на спекулативния натиск
Зърнените пазари. Геополитически фактор компенсира пресата на рекордните прогнози
Свързани материали
Виж
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини