Начало » Новини » Страната

Сицилиански бизнесмени с идеи да изнесат производството си в България

Партньорства
Синор.БГ / 07.09.2015 г.

Farmer.bg

Сицилианският бизнес проявява огромен интерес за местене на производства в България. Това стана ясно по време на официалната среща на директора на Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия (ИАНМСП) Мариета Захариева с кмета на Палермо проф. Леолука Орландо. Фирми от Сицилия са готови да преместят производствата си в България, тъй като смятат страната ни за привлекателна с ниските си данъци, квалифицираната работна ръка и политическата стабилност. Мариета Захариева представи потенциала на страната на бизнес форум, организиран от „Конфиндустрия Палермо“, съобщиха от пресцентъра на агенцията.

Като пример беше посочена фирма, която търси възможности за изграждане на фабрика за италиански сладолед в България. Председателят на Асоциацията на производителите занаятчии в Калтанисета Тарчизио Сберна обяви интереса на колегите си към изграждането на занаятчийски продукти у нас.

Бизнес делегация от Палермо се очаква да посети България през октомври.

Изпълнителният директор на ИАНМСП Мариета Захариева се срещна още с държавния секретар по въпросите на икономическото развитие сенатор Симона Викари. Двете обсъдиха създаването в България на регионална мрежа на Агенцията за малки и средни предприятия. Сенатор Викари гарантира своята институционална подкрепа и опит за проекта, тъй като подобна структура работи в Италия и италианският бизнес познава добре ползите от нея. Това би допринесло за улесняването на работата на италианския бизнес в България. Сенатор Викари отчете политическата стабилност у нас. Тя изтъкна желанието и подкрепата от страна на италианското правителство за засилване на търговско-икономическите взаимоотношения между двете държави.    

Сицилиански бизнесмени с идеи да изнесат производството си в България
7241
 

Последни материали
Виж
Само една инспекция годишно, до 3000 евро за малките
Важни изменения в ОСП, които ще влязат в сила през 2026 г. в Европейския съюз
Спадът с е над 1 на сто на месечна и над 2 на сто на годишна база
Броят на свинете за разплод в Китай падна под 40 милиона
Благодарение на стратегията за популяризиране на качествените продукти
Тримесечният износ на млечни продукти от Великобритания нарасна
През проекти на организацията за земеделие и прехрана към ООН
Норвегия увеличава подпомагането за фермерите в Украйна
Търсенето на биологични продукти в сектора нараства
Географските означения в пчеларството вдигат приходите и опазват местните традиции
Изтеглянето на продукция от световния пазар увеличава недостига при вносителите
Китай държи 70 на сто от запасите от царевица в света и половината от пшеница
Свързани материали
Виж
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини