Начало » Новини » Страната

400 екипа ще отговарят за сигнали от телефон 112 за бракониерство и незаконна сеч в горите

Охрана
Синор.БГ / 07.06.2015 г.

Снимка: МЗХ

Агенцията по горите откри постоянен център към телефон 112 за получаване на сигнали за различни нарушения в горите. Той е денонощен, като сигналите ще бъдат проверявани от 400 екипа в системата на Изпълнителна агенция по горите и държавните горски предприятия. Това съобщи министърът на земеделието и храните Десислава Танева при откриването дежурен център към телефон 112. Инициативата се прави за първи път, като целта е навреме да се реагира за всякакви нарушения в горите. Центърът е част от пакета мерки, прилагани от ноември 2014 г. за ограничаване на бракониерството и незаконната сеч в горите.

Времето за реакция от получаването на сигнала до проверката на място ще бъде от 30 минути до 1 час и половина, обясни Танева. И припомни, че върви процедура за приемане на промените в Закона за горите.

До есента смятаме да приключим с въвеждането на електроните системи на пластините с уникални идентификационни номера при маркирането на дървесината,  обясни още министърът.

„Всички мерки целят едно - щадящо ползване на горите, опазване на горските територии и ефективни мерки за борба срещу незаконните дейности в горите“, заяви министър Танева.

На събитието присъстваха зам.-министър Георги Костов, изп. директор на ИАГ Тони Кръстев и директорът на дирекция "Национална система 112" Стоян Граматиков.

400 екипа ще отговарят за сигнали от телефон 112 за бракониерство и незаконна сеч в горите
5336
 

Последни материали
Виж
80% от средствата ще бъдат гарантирани от държавата
Полша обмисля да подпомогне зърнопроизводителите с евтин заем, вместо със субсидии
Няма да е септември, няма да е есента
Стартирането на първия Магазин за хората се отлага за края на годината
Среща в МЗХ с браншови организации
Започна обсъждане на промени в Закона за собствеността на земята
Жителите на с. Крива бара събират пари
29-годишен фермер влезе в огъня, за да спаси селото си и ... остана без трактор
Закъснели сме
Утре да започне ваксинирането срещу шарка по овце и кози, призова шефът на Съюза на ветеринарите
За по-добро хранене на растенията
Ползи от лимонената киселина за градината
Свързани материали
Виж
Решения на Министерския съвет
Законово въвеждат многоканален достъп до спешния телефон 112
ЮЗДП
По сигнал на съвестни хора горските от Невестино спасяват сърна
Статистика
От началото на година са опожарени 5 хил.дка гори
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини