Начало » Новини » Страната

Проект за застраховане на износа е представен на Пловдивския панаир

Българска търговско-промишлена палата
Синор.БГ / 30.09.2014 г.

Farmer.bg

На втория ден от откриването на есенният технически панаир в Пловдив Българската търговско-промишлена палата БТПП и финансовата компания «Кофас България» представиха проект за финансиране на износа и защити от рисковете при неплащане, съобщиха от палатата.

Изложението се провежда за 70-и път и по традиция събира стотици машиностроителни и индустриални компании от чужбина и България.

На организираната кръгла маса председателят на БТПП Цветан Симеонов и управителят на «Кофас» за България Милена Виденова предложиха на вниманието на компании от регион Пловдив полезни решения за добро управление на рисковете при външнотърговските сделки като източник на сигурност при износа, както и за възможностите за финансиране.

Предварителното събиране на информация за проучване на чуждестранните партньори и застраховането от рискове при неплащане бяха представени като основните механизми за действие.

«Всяка компания би могла да се  застрахова от рисковете от забавяне на плащане или от неплащане, а  застрахователната полица - да се използва при обезпечение при банково финансиране, което би осигурило достъпни средства за оборотни нужди», поясни Милена Виденова. Застраховката на плащанията според нея е добра алтернатива на банковия акредитив, банковата гаранция иле други форми на разплащане, добави Виденова.

Проведената кръгла маса е първата от поредицата регионални инициативи на БТПП и «Кофас България» в рамките на „Проект бизнес устойчивост и растеж”. Целта е да се даде полезно ноу-хау за осигуряване на икономическа стабилност, защита от рискове и финансиране дейността на компаниите, особено на МСП. По време на кръглите маси се дискутират практически решения за управление на паричните потоци и за по-висока конкурентоспособност на българския и на международните пазари.

Предвижда се провеждането на кръгли маси в: Бургас - 16 октомври, Ямбол - 29 октомври, Стара Загора - 30 октомври, Плевен - 6 ноември, Русе - 7 ноември, Варна - 13 ноември.

Проект за застраховане на износа е представен на Пловдивския панаир
6099
 

Последни материали
Виж
Решения на МС
Правителството одобри специален режим без ДДС за малки фирми
Решения на Министерския съвет
Агенцията по горите получи държавен имот в София за служебни нужди
Форум, организиран от МТСП
Търговски вериги търсят българи от Германия, готови да се завърнат в Родината
БАБХ - проверки
Незабавна реакция след сигнал за животински кости на сметище край Нова Загора
По-малко разсадници, но повече дървета за паркове и улици в Германия
Допълнителни 470 милиона рубли (около 4,7 млн евро) за благоустрояване на селските домове в Русия
Свързани материали
Виж
До 15 август се подават заявления за плащане по интервенцията за застраховане на реколтата
Въпроси-отговори
До 15 август ДФЗ отговаря на въпроси за субсидиране на застрахователните премии
От днес стопаните могат да подават заявления за плащане по интервенцията за застраховане на реколтата
Подготовка за Еврозоната
МЗХ обръща парите по интервенцията за застраховане в евро
МЗХ
От 15 май до 15 юни лозарите могат да кандидатстват за застраховане срещу бедствия
Нужно е засилване на пазарната ориентация и ръст на производителността
Двойно повече са кандидатите по интервенцията за застраховане
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини