Начало » Новини » Страната

Одобрени са още 100 тръжни процедури на общините

Фонд „Земеделие”
Синор.БГ / 12.08.2014 г.

Farmer.bg

В продължение само на десет дни фонд „Земеделие” одобри още 100 тръжни процедури за избор на изпълнители по общинските проекти по програмата за селските райони, съобщиха от ведомството.

Само преди седмица изпълнителният директор на фонда Атанас Добрев отчете в Добрич, че е дадена зелена светлина за други 160 процедури.

Така общият брой на одобрените търгове вече наброяват 265. Всички те са по одобрени общински проекти от мерките за основни услуги за населението и икономиката в селските райони, за обновяване и развитие на населените места и за насърчаване на туристическите дейности, съгласувани през последния месец.

75 от всички обществени поръчки са за строително-монтажни дейности, чието изпълнение кандидатите могат да започнат веднага, докато времето позволява да се строи.

Изпратени са 64 уведомителни писма за отстраняване на забележки по процедурите. По трите мерки от ПРСР са изготвени и над 80 окончателни анекса на общини.

Това означава, че кандидатите вече могат да подават заявките си за окончателно плащане за извършените инвестиции.

Служителите, отговарящи за договорирането на инвестиционните предложения, са изготвили 336 анекса към договори както по частните, така и по публичните проекти.

Най-голям е броят на анексите по мярка 121 „Модернизация на земеделските стопанства“, по която има одобрени 144 допълнителни споразумения. 

Одобрени са още 100 тръжни процедури на общините
8221
 

Последни материали
Виж
След среща с бранша
И длъжниците към НАП ще получат компенсациите си за плодове и зеленчуци
Близо 1300 експерта в Турция се борят с миризливия кафяв скункс
Европарламентът предлага
Важно: При достаставки на аграрни продукти за над 4000 евро договорите са задължителни
Още от 2026 г.
Европарламентът предлага 5000 евро за дребните фермери и еко облекчения
Добри цени и стабилно търсене на черен пипер и канела
Вижте конкретните предложения!
ЕП прие позиция за опростяване на Общата селскостопанска политика
Свързани материали
Виж
Мащабна измама със земеделски еврофондове – глоба и забрана за участие
Вижте кои!
До 12 септември изтичат важни срокове за обсъждане на един закон и четири наредби
БАБХ мълчи
Шарката порази стада от генофонда, съхранявани в пловдивския Аграрен университет
Инструментът стартира от декември 2025 г., като ще има два приема - след 15 юни и след 15 октомври
МЗХ представи концепция за създаване на Взаимоспомагателен фонд в земеделието
Дискусии
Браншът с първо обсъждане по Взаимоспомагателния фонд в МЗХ
Държавите само ще решават как да разпределят средствата
Кошмарът, че Брюксел ще вкара парите за земеделие в общ гигански фонд, утре ще се сбъдне?
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини