В сравнение с предходния период, отклоненията са в по-широк диапазон: от - 6,7% до + 5,9%. Възходящ тренд при движението на цените на едро се наблюдава в шест области, като най-голям е в Смолян (+ 5,9%), в Ловеч (+ 3,3%) и във Враца (+ 2,4%).
Спрямо предишната седмица намаление се отчита в девет областни центрове, по-чувствително в Добрич (- 6,7%), в Благоевград (- 3,7%) и в Хасково (- 2,9%).
Цените на дребно на брашното в големите търговски вериги (ГТВ) са в рамките от 1,02 лв./кг до 1,27 лв./кг (в преобладаващата част от областите средните цени са без промяна спрямо предходната седмица). В пет от областните центрове се отчита поскъпване (Хасково – с 6%, в Благоевград и Кюстендил – с 4% и в Сливен и Стара Загора – с 1%).
При ГТВ, Враца е областта с най-голям марж между цената на едро и цената на дребно - 0,42 лв./кг. Най-малко отклонение между двете цени сочат данните за Разград (0,07 лв./кг).
В другите търговски обекти брашното се предлага в ценовите граници от 1,13 лв./кг (в Русе) до 1,33 лв./кг (в Благоевград). В четири от областите е отчетено несъществено увеличение, най-чувствително в Перник – с 0,06 лв./кг. Понижение спрямо предходния период се наблюдава в областите Добрич (- 3%), Варна, Кърджали и Хасково (- 2%) и Шумен (- 1%).
Най-голяма разлика между цената на едро и цената на дребно в тези търговски обекти се регистрира в Пловдив (0,36 лв./кг), а на-малка в Разград (0,12 лв./кг). Като резултат от по-ниските нива, маржът между цените на едро и цените на дребно в ГТВ е по-малък от този в другите търговски обекти.
В по-голяма част от областите, цените на дребно в ГТВ са по-ниски, спрямо тези в другите търговски обекти. Най-силно изразена е разликата в цените в Пловдив (с 0,23 лв./кг) и Пазарджик (с 0,19 лв./кг). В Стара Загора и Кърджали се наблюдава по-висока цена в другите търговски обекти, спрямо ГТВ, а в Сливен и Ямбол ценовите нива съвпадат.