Начало » Новини » Страната
02.03.2010 г.

Гасим лампи за ''Часът на Земята''

България се включва отново в „Часът на Земята” на WWF – 27 март (събота), 20.30 ч.

България се включва за втори път официално в „Часът на Земята” на международната природозащитна организация WWF. На 27 март (събота) от 20.30 ч. стотици милиони хора в цял свят ще угасят осветлението си за един час като символичен знак, че е време за сериозни действия срещу промените в климата.

Някои от най-познатите световни символи на надеждата, мира, човешките достижения и природните чудеса ще потънат в мрак като ясно послание за общи усилия пред един от най-големите световни проблеми.

София е първият български град, който потвърди участието си в „Часът на Земята” на WWF, като се очаква към него да се присъединят и други. Четири от петте най-високи сгради в света ще потънат в мрак на 27 март 2010 г. - извисяващата се на 800 метра Бурж Калифа в Обединените арабски емирства, Си Ен Тауър в Торонто, Тайпей 101 в Тайпе и Уилис (Сиърс) Тауър в Чикаго. Към тях ще се присъединят планината Тейбъл Маунтин над Кейп Таун в Южна Африка, кралският дворец в Банкок, Тайланд, мостът Голдън Гейт в Сан Франциско, Емпайър Стейт Билдинг в Ню Йорк и националният паметник Маунт Ръшмор в САЩ. В Хирошима, Япония, ще се включи и Паметникът на мира. В Лондон ще притъмнее виенското колело „Ландън Ай”, както и рекламата на „Кока-Кола” на „Пикадили Съркъс”.

„Ниските въглеродни емисии са основно решение на проблема с промените в климата. Действията на градове от цял свят и техните жители са от съществено значение, защото 75% от световните емисии парникови газове се произвеждат именно там”, каза Анди Ридли, един от иницаторите на „Часът на Земята”. „Когато изключат осветлението на най-известните си сгради и паметници за „Часът на Земята”, градовете отразяват настроението на гражданите си като общност да се предприемат действия срещу промените в климата.”

„Часът на Земята” започна в един град – Сидни в Австралия - през 2007 г., а през 2009 г. се включиха 4189 града в 88 държави, включително 42 български населени места. Миналата година угаснаха знакови сгради като Египетските пирамиди, Айфеловата кула, Колизеумът, статуята на Христос Спасителя в Рио де Жанейро, Бъкингамският дворец, Олимпийският стадион в Пекин.

Гасим лампи за ''Часът на Земята''
7465
 

Последни материали
Виж
Необходимо е увеличаване на субсидиите
Разработка за противодействие на засушаването предлага ВУАРР
Засега са по-ниски спрямо други държави
В Еврозоната цените на производителите ще се повишат според проф. Иванов
Краен срок за прием на заявления за борба с теления червей по картофите
ФАО: култури като пшеница, кафе, боб и маниока могат да загубят половината от най-добрите земи за отглеждането им
Защо горчат тиквичките?
Цените на пшеницата нова реколта падат в Украйна
Свързани материали
Виж
Необходимо е увеличаване на субсидиите
Разработка за противодействие на засушаването предлага ВУАРР
Засега са по-ниски спрямо други държави
В Еврозоната цените на производителите ще се повишат според проф. Иванов
Краен срок за прием на заявления за борба с теления червей по картофите
ФАО: култури като пшеница, кафе, боб и маниока могат да загубят половината от най-добрите земи за отглеждането им
Защо горчат тиквичките?
Цените на пшеницата нова реколта падат в Украйна
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини