Жълтият кантарион може да се види какво по полето, така и в двора. Отглеждането й освен, че е полезно за семейството, е и доходоносно, поради големият интерес на вътрешния и външния пазар.
Жълтият кантарион дава добри резултати на дълбоки и рохкави почви, чисти от плевели, наторени с оборски тор и обработени за сеитба. Не понася заблатените, киселите и тежките глинести почви. Размножава се чрез директна сеитба, с разсад и вегетативно – чрез разделяне на коренищата.
Можете да засеете билката до края на ноември на дълбочина до 1 см, след което да валирате. Когато семената са недостатъчно се използва размножаване чрез разсад. Тогава се сее в открити лехи. На 1 кв. м са нужни 2-3 г семена, засети на редове. Разстоянието между тях трябва да е 10 см, а дълбочината - 5-6 мм. Важно условие за производството на качествен разсад е поддържането на оптимална влажност. Младите растения са готови, когато достигнат 10-12 см, с добре развита коренова система. Засаждат се на 40-30 см между корените и 70-75 см между редовете. Следващата година жълтият кантарион дава силно развито коренище и върху едно растение се образуват голям брой стъбла. Прибира се от началото на цъфтежа до масовия цъфтеж. През другите фази съдържанието на хиперацинът е по-малко. Суши се на сянка, в сушилня до 40 градуса. От 3,5 кг свежи стръкове се получава 1 кг суха билка.