Начало » Новини » Страната

Вицепремиерът Гълъб Донев ще следи земеделието и храните

Радев разпредели ресори към заместниците си
Синор.БГ / 15.05.2026 г.
Вицепремиерът Гълъб Донев ще следи земеделието и храните

Премиерът Румен Радев разпредели ресорите между четиримата си заместници. Земеделието и храните отиват към Гълъб Донев, който също така е и финансов министър.

Освен надзора върху решенията на земеделския министър, Донев ще координира работата и на министрите на труда и социалната политика, и на здравеопазването. Вицепремиерът ще осъществява взаимодействието на правителството с Държавна агенция „Държавен резерв и военновременни запаси“ и Държавната агенция за закрила на детето.

Разпределенията на други ресори са следните:

Заместник министър-председателят и министър на икономиката, инвестициите и индустрията Александър Пулев ще координира работата на министрите на регионалното развитие и благоустройството, на иновациите и дигиталната трансформация, на транспорта и съобщенията, на енергетиката и на околната среда и водите. В ресора на вицепремиера са също Държавната агенция за метрологичен и технически надзор, Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“, Държавната комисия по стоковите борси и тържищата, Агенцията за публичните предприятия и контрол, Агенцията за ядрено регулиране и Патентното ведомство.

Заместник министър-председателят Иво Христов ще координира работата на министрите на образованието и науката, на културата, на туризма, и на младежта и спорта. Вицепремиерът ще осъществява взаимодействието на правителството с Националната агенция за оценяване и акредитация, Националната агенция за професионално образование и обучение, Държавната комисия по сигурността на информацията, Държавната агенция за бежанците, Държавна агенция „Архиви“ и Държавната агенция за българите в чужбина.

Заместник министър-председателят Атанас Пеканов ще отговаря за управлението на европейските средства. В ресора на вицепремиера е също Националният статистически институт.

Министър-председателят Румен Радев лично ще наблюдава дейността на министрите на външните работи, на отбраната, на вътрешните работи, на правосъдието, а също и на държавните агенции „Разузнаване“, „Национална сигурност“ и „Технически операции“.

Вицепремиерът Гълъб Донев ще следи земеделието и храните
1575
 

Последни материали
Виж
Обмислят се различни варианти за подкрепа
Помощ заради ниските цени и засиления внос на мляко поиска АЗБП от министъра
Изпълнителния директор на БАСФ: Съществува риск от нов ценови шок на петролните пазари
Търговците срещу правителството
Г-н Радев, защо фермерите плащат за Вашата кошница?
Големите холдинги плащат с до 40 на сто повече от физическите лица
Селскостопанските земи в Украйна поскъпнаха с почти 13 на сто за година
Среща с бранша
Абровски: Създаваме координационно звено за бъдещата ОСП след 2027 г.
Сътрудничество
Радев: Повече прагматизъм и нови инвестиции в партньорството между България и Китай
Свързани материали
Виж
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини