Начало » Пазари » Зърно

Алжир обяви търг за внос на хлебна пшеница, Турция – на фуражно зърно

Оферти за участие се приемат до днес в Алжир и до 13 и 16 март в Турция
Синор.БГ / 11.03.2026 г.
Алжир обяви търг за внос на хлебна пшеница, Турция – на фуражно зърно

Държавната Алжирска конфедеративна служба по зърното (OAIC) обяви международен търг за покупката на поне 50 хил. тона хлебна пшеница с произволен произход, съобщиха международни информационни агенции.

Оферти за участие в търга се приемат до днес, 11 март. Доставката на пшеницата до пристанищата Мостаганем и Тенес е предвидена за 6 възможни периода – 1-15 април, 16-30 април, 1-15 май, 16-31 май, 1-15 юни и 16-30 юни за зърно с произход от Европейския съюз или Черноморския регион, но при произход от държави от Южна Америка или от Австралия сроковете се изтеглят с месец по-рано.

На последния търг за внос на хлебна пшеница в Алжир, проведен преди 15 дни, бяха закупени около 600 хил. тона при планирани отново поне 50 хил. тона на цени от 259-260 долара за тон C&F.

Междувременно турският Държавен съвет по зърното обяви провеждането на международни търгове за покупката на 175 хил. тона фуражен ечемик на 13 март и на 280 хил. тона фуражна царевица на 16 март.

Доставката на ечемика е насрочена между 25 март и 17 април, като по 25 хил. тона трябва да пристигнат в пристанищата Искендерун, Адана, Мерсин, Измир и Бандърма, по 20 хил. тона – в Самсун и Трабзон, както и 10 хил. тона в Текирдаг.

На последния търг за внос на фуражен ечемик в Турция, проведен преди месец, бяха закупени 225 хил. тона при планирани 255 хил. тона на цени между 266,29 и 273,60 долара за тон C&F, а според някои източници – до 279 долара за тон C&F.

При фуражната царевица доставката е планирана между 25 март и 10 април на партиди по 20-25 хил. тона до пристанищата Измир, Карасу или Дериндже, Бандърма и Самсун. Според търговски източници в търговете за царевицата могат да участват и вече внесени партиди в Турция, които се съхраняват в митнически складове, но не и зърно, произведено в страната.

На последния търг за внос на фуражна царевица в Турция, проведен преди 2 седмици, бяха закупени за внос едва 50 хил. тона от планираните и реално договорени 350 хил. тона на цени 243,40-243,90 долара за тон CFR, докато при вече внесените партиди цените бяха между 250,90 и 252,70 долара за тон на база EXW.

Алжир обяви търг за внос на хлебна пшеница, Турция – на фуражно зърно
8608
 

Последни материали
Виж
Общо до 42 948 000 евро ще получат през 2026 г. свиневъдите и птицевъдите по схемите за хуманно отношение
ДФЗ ще даде билизо 8 милиона за борба с черната златка през 2026 г.
ДФЗ отпуска 256 хил. евро за борба с доматения молец - Tuta absoluta
ДФЗ успя да утвърди парите за пчелари и животновъди за щети
ДФЗ отпусна парите за картофопроизводителите за теления червей
Развъдните асоциации на животни ще получат над 6 млн. евро през 2026 г.
Свързани материали
Виж
По-скъпо спрямо предишния през декември и по-евтино от последния в Тунис
Алжир закупи на международен търг около 400 000 тона твърда пшеница
Закупени са близо 700 000 тона при продължаващ спад на цените
И българската пшеница е сред вероятните победители на търга в Алжир
Алжир обяви международен търг за поне 50 000 тона хлебна пшеница
Фуражният ечемик продължи да поевтинява слабо на търга в Йордания
За разлика от проведения в Южна Корея с относително стабилни цени
Хлебната пшеница поскъпна рязко на международния търг в Алжир
Количествата обаче са оценени доста неясно – няколкостотин хиляди
Хлебната пшеница поскъпна на търга в Алжир до 259-260 долара за тон
Оферти се приемат до днес, доставките са насрочени за 16-30 април и целия май
Алжир обяви международен търг за поне 50 000 тона хлебна пшеница
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини