Начало » Пазари » Зърно

Българската мека пшеница пак спечели международния търг в Тунис

Зърното поскъпна слабо спрямо предишния търг в арабската държава
Синор.БГ / 29.01.2026 г.
Българската мека пшеница пак спечели международния търг в Тунис

Службата за зърнените култури (ODC) на Тунис закупи на международен търг планираните по 100 хил. тона мека и твърда пшеница с произволен произход на партиди по 25 хил. тона на база C&F, съобщи електронното издание АПК-Информ, като се позова на свои източници сред участниците на пазара.

Победител при меката пшеница е българската компания Buildcom, която ще достави 2 партиди за съответно 258,37 и 258,77 долара за тон. Най-ниската удовлетворена оферта бе на компанията Finagrit – 256,16 долара за тон, а най-високата – на Casillo от 259,68 долара за тон. За сравнение – на последния търг за внос на мека пшеница в Тунис, проведен преди месец и половина, бе договорена доставката на планираните 125 хил. тона на цени между 255,77 и 277,14 долара за тон C&F, като отново 2 партиди бяха с произход от България, а на търга за хлебна пшеницав Йордания преди седмица бяха закупени 60 хил. тона при планирани 120 хил. тона за 261,25 долара за тон C&F.

Доставката на меката пшеница от настоящата тръжна процедура е насрочена за периода 1 март – 15 април.

Колкото до твърдата пшеница, там победител е компанията Casillo, която ще осигури 2 партиди за съответно 325,49 и 327,69 долара за тон. Най-ниската удовлетворена оферта тук бе на компанията Amber – 323,89 долара за тон, а най-високата – на Bunge от 327,96 долара за тон. За сравнение – на последния търг за внос на твърда пшеница в Тунис, проведен заедно с този за меката преди месец и половина, бе договорена доставката на планираните 100 хил. тона на цени между 317,99 и 321,99 долара за тон C&F, а на търга в алжир преди 5 седмици бяха закупени до 550 хил. тона на цени около 315-325 долара за тон C&F.

Доставката на твърдата пшеница от настоящата тръжна процедура трйбва да бъде осъществена между 20 февруари и 5 април.

Българската мека пшеница пак спечели международния търг в Тунис
41039
 

Последни материали
Виж
Заседание на КЗК в Пловдив
„В животновъдството оцеляват само идиотите“ – браншът алармира за срив на млечния сектор
В Русенско започват проверки на транспорта на животни, животновъдни обекти и кланници
Прекъсната е тенденцията към понижение, задържала се няколко години
Производството на свинско във Франция нарасна заедно с поголовието
Отговори от МЗХ
Оставате без овързана подкрепа, ако заявите субсидии за смесено отглеждане на зеленчуци
Преработката удари историческо дъно през първата половина на сезона
Слабо предлагане стабилизира цените на слънчогледа в Украйна след спада
Коментар от Дизелор
Геополитическото напрежение вдига цените на горивата: какво означава това за българските фермери
Свързани материали
Виж
Цената скочи над 270 долара за тон и количеството остана под планираното
Българската мека пшеница пак е сред победителите на търга за внос в Тунис
Източниците обаче се разминават за количеството – 25 000 или 55 000 тона
Фуражната царевица поскъпна на международния търг в Тунис
Цените се понижават слабо, но се стабилизират при фуражния ечемик
Българската мека пшеница победи и на международния търг в Тунис
Йордания отмени търговете за хлебно и фуражно зърно и ги пренасрочи
Фуражният ечемик продължи да поскъпва на международния търг в Тунис
Цените продължават да се понижават спрямо последните търгове за внос
Тунис закупи планираните 125 000 тона мека и 100 000 тона твърда пшеница
По-скъпо от предишния внос преди 6 месеца и по-евтино от търга в Йордания
Тунис закупи 75 000 тона фуражен ечемик на международен търг
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини