Начало » Новини » Света
24.05.2025 г.

„Анисийд“ впечатли китайците с български тинктури от растения отгледани с алелопатия

„Анисийд“ впечатли китайците с български тинктури от растения отгледани с алелопатия

Българската фирма „Анисийд“ разказа за изключителната лечебната мощ на български билкови екстракти и показа продукти в Китай на конференция „Интегрирани стратегии за износ, иновации и устойчиво развитие за малки и средни предприятия“.

„Използваме регенеративни практики и научен подход, които помагат на нашите растения да процъфтяват и да въздействат на хората по най-бързия и пълноценен начин“, каза Александра Николова от „Анисийд“ на китайските предприемачи.

За да увеличат лечебните свойства на билките, българските стопани са използвали методите на Алелопатията в органичната си ферма в Западна България. Алелопатията е биологично явление, при което едно растение въздейства върху растежа, развитието или размножаването на друго растение чрез отделяне на химични вещества (наречени алелохимикали) в околната среда – най-често чрез корените, листата, семената или разлагащата се органична материя.

Китай е най-големият производител на билкови продукти в света, но „Анисийд“ имат смелостта да заявят, че произвеждат едни от най-добрите течни билкови екстракти. Основание за тази гордост дават старанието и безкомпромисното производство на тинткурите „Анисийд“.

Конференцията в Китай е организирана съвместно от Изпълнителната агенция за малки и средни предприятия и Китайското посолство в България.

„Анисийд“ впечатли китайците с български тинктури от растения отгледани с алелопатия
3792
 

Последни материали
Виж
Болестите и вредителите са под праговете на икономическа вредност
Състоянието на пролетните култури в Украйна е удовлетворително
Агрометеорологична прогноза за периода 4-10 юни 2025 година
Горещото и сухо време ще действа зле на цъфтежа на пролетните култури
Мнението на бранша
Лоши добиви и качество на хлебното зърно в Айтоско
Казус с продължение
Животновъдите са в нарушение заради бъг в електронен модул на БАБХ
Екстремни жеги обхванаха Европа
Украинските фермери наближават жътвата на първия милион тона зърно от новата реколта
Свързани материали
Виж
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини