Начало » Пазари » Зърно
03.05.2025 г.

Южнокорейски мелници закупиха на търг хлебна пшеница от САЩ

Доставката на партида фуражна бе договорена с частно споразумение
Южнокорейски мелници закупиха на търг хлебна пшеница от САЩ

Група южнокорейски мелници са закупили на търг 38 500 тона пшеница с произход от САЩ, съобщи електронното издание АПК-Информ, като се позова на свои източници сред участниците на пазара.

Договорена е доставката на 800 тона мека бяла пшеница с 9% протеин за 235,60 долара за тон FOB, 9400 тона мека бяла пшеница с протеин между 9,5% и 11% за 230,25 долара за тон FOB, 11 200 тона твърда червена пшеница с 11,5% протеин за 229,40 долара за тон FOB и пролетнъ пшеница с 14% протеин за 263,85 долара за тон FOB. За сравнение – на предишния търг за внос на хлебна пшеница в Южна Корея, проведен преди 10 дни, бялата мека пшеница с 9% и 9,5-11% протеин бе закупена за 240 долара за тон FOB, твърдата червена пшеница – за 230 долара за тон FOB, пролетната с 14% протеин – за 270 долара за тон FOB, а на търга в Йордания през тази седмица бе договорена доставката на 60 хил. тона срещу 259,99 долара за тон C&F. 

Като вероятен победител в настоящата тръжна процедура източниците посочват компанията United Grain Corporation.

Доставката на пшеницата до пристанищата на Южна Корея трябва да бъде осъществена между 16 юли и 15 август.

Междувременно стана ясно, че през седмицата южнокорейската Major Feedmill Group (MFG) е закупила чрез частно споразумение между 50 хил. и 65 хил. тона фуражна пшеница с произволен произход, съобщиха международните информационни агенции. Русия, Китай, Пакистан, Аржентина и Дания обаче бяха изключени като възможни държави за произход на зърнената култура.

Една партида ще бъде осигурена според оценки на източниците от компанията Cargill за 254,40 долара за тон C&F плюс 1,50 долара на тон за разтоварване в пристанище. За сравнение – на предишния търг за внос на фуражна пшеница в Южна Корея, проведен преди близо 2 месеца, бяха закупени 60 хил. тона за за 246 долара за тон C&F плюс 1,50 долара на тон за разтоварване в пристанище, а на закрития търг в Тайланд, проведен преди над 3 месеца, бе договорена доставката на 185 хил. тона с произход от Австралия и САЩ на цени между 258,99 и 259,89 долара за тон C&F.

Пшеницата трябва да пристигне в пристанищата на Южна Корея около 15 септември, като при произход от Черноморския регион срокът се измества между 11 юли и 11 август.

Южнокорейски мелници закупиха на търг хлебна пшеница от САЩ
1306
 

Последни материали
Виж
Доставката на партида фуражна бе договорена с частно споразумение
Южнокорейски мелници закупиха на търг хлебна пшеница от САЩ
След като още толкова бяха внесени при мито от 5 на сто само за 6 седмици
Турция въведе безмитна квота от 1 милион тона за внос на царевица
Посетителите ще могат да опитат магарешко и кобилешко сирене
Във Враца за пръв път честват празник на родното сирене и млечни продукти
В язовир във Варненско заловиха нарушител при изваждането на хрилни мрежи
Извадиха поредните 550 метра бракониерски мрежи от бургаско езеро
Техни колеги обаче се отказаха заради субсидията за качествени плодове
Над 600 овощари от Кюстендилско искат обезщетение за измръзнала реколта
За нарушения при съхранение и за продукти без документи за произход
Спряха дейността на 2 обекта в София за търговия с храни на едро
Свързани материали
Виж
Южнокорейски мелници закупиха около 50 000 тона американско зърно
Българската хлебна пшеница пак не успя да спечели търга в Йордания
Родното зърно може да е сред победителите в Алжир, но пак не успя в Йордания
Пшеницата продължава да поевтинява на търговете в Средиземноморието
Европейски проект
Родните биофермери с нови промоции В Корея, Норвегия и Швейцария
БАБХ
Активни преговори за отваряне на износа на българска люцерна за Южна Корея
Още 823 000 са унищожени само в една ферма в Русия
Ликвидираха над 6 милиона домашни птици в Южна Корея заради грипа
Съвременните технологии съдействат за понижаване на цените за крайните потребители
Южнокорейски фермери продава свинско и говеждо през вендинг автомати
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини