Начало » Новини » Страната

ДФЗ приключи оценката на проекти по подмярка 4.2. „Инвестиции в преработка/маркетинг на селскостопански продукти“

Синор.БГ / 17.03.2025 г.
ДФЗ приключи оценката на проекти по подмярка 4.2. „Инвестиции в преработка/маркетинг на селскостопански продукти“

Държавен фонд „Земеделие“ (ДФЗ) приключи оценката за административно съответствие и допустимост на 162 проектни предложения по процедура чрез подбор № BG06RDNP001-4.018 по подмярка 4.2. „Инвестиции в преработка/маркетинг на селскостопански продукти“ от мярка 4 „Инвестиции в материални активи“ от Програма за развитие на селските райони (ПРСР) 2014 – 2020 г.

Припомняме, че след приключване на приема в ИСУН 2020, на постъпилите 210 проектни предложения беше извършено предварително класиране. Едно проектно предложение беше оттеглено, а 162 проекта преминаха на последващ етап за обработка по процедурата – Оценка на административно съответствие и допустимост.

От оценените на етап административно съответствие и допустимост 162 проекта, до следващия етап на разглеждане – техническа и финансова оценка, преминават 141 проектни предложения. Останалите 21 проекта не преминават на последващ етап.

На интернет страницата на ДФ „Земеделие“ е публикуван Списък с проектите, които не преминават на последващ етап – техническа и финансова оценка. ДФ „Земеделие” ще изпрати уведомителни писма за недопускане до техническа и финансова оценка чрез ИСУН на кандидатите, чиито проектни предложения попадат в списъка. В едноседмичен срок след получаването им кандидатите могат да подадат възраженията си пред Изпълнителния директор на ДФЗ – РА чрез ИСУН.

След приключване на процедурата по обжалване, за допустимите проектни предложения ще бъде извършена техническа и финансова оценка.

ДФЗ приключи оценката на проекти по подмярка 4.2. „Инвестиции в преработка/маркетинг на селскостопански продукти“
24550
 

Последни материали
Виж
Регистрираните доставки за последните 20 години бяха едва 20 000 тона
Износът на пшеница от Казахстан за Алжир надхвърли 100 милиона долара
Как майсторски бе овладян земеделският протест
През седмицата: Голямото пробуждане и надежди за аграрни реформи
С 684 милиона лева бюджет по стратегическия план и оперативни програми
Одобриха 97 местни инициативни групи по подхода ВОМР за 2023-2027 г.
Върху тях се гради конкурентното и екологично отговорно производство
МЗХ съдейства за прилагане на научните достижения за опазване на почвите
Леща по манастирски
Нерегистриран по закона на храните и в лошо хигиенно състояние
Затвориха нерегламентиран цех за производство на хляб в Хасково
Свързани материали
Виж
По ПРСР 2014-2020 и мярката за инвестиции в земеделски стопанства
Над 300 милиона лева безвъзмездна помощ са разплатени в млечния сектор
ДФЗ с важно съобщение за фермерите
ПРСР 2014-2020 г.
Удължен срок до 30 септември за културни проекти в общините
32 проекта по подмярка 4.2 от ПРСР 2014-2020 г. преминават на следващ етап на оценка
До април 2025 г. по програмата са разплатени 79.8% или 3 027,06 млн. евро
Плащанията по ПРСР 2014 – 2020 г. ще приключат до края на годината
ДФЗ е превел над 250 млн. лева на фермери и местни общности в Софийска област по ПРСР 2014–2020 г.
По мярката за застраховане ще се допускат полици, сключени от началото на стопанската година
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини