Начало » Важно за фермера » Растениевъдство
11.03.2025 г.

Вибала™ – Новото оръжие срещу широколистни плевели в слънчогледа

Вибала™ – Новото оръжие срещу широколистни плевели в слънчогледа

Фермерите, които търсят ефективно решение за контрол на трудни за унищожаване плевели в слънчоглед, вече могат да разчитат на Вибала™ – иновативен хербицид от Corteva Agriscience. Вибала™ съдържа новото активно вещество Arylex™ active, което предлага нов начин на действие и гарантира висок контрол на широк спектър от устойчиви към други хербициди плевели.

Ефективност срещу устойчиви плевели

Вибала™ е проектиран за борба с широколистни плевели като амброзия, бяла куча лобода, див коноп, бутрак, канадска злолетница , които  са трудни или невъзможни за контрол от съществуващите хербициди.  Хербицидът се прилага в доза 100 мл/дка и действа системно, абсорбирайки се през листата и корените на плевелите. Вибала™ осигурява мощен контрол от фазата на 4-ти лист до началото на удължаване на стъблото на слънчогледа (BBCH 14-30), което го прави изключително гъвкаво решение​.

Защо да изберете Вибала™?

- Новото активно вещество Arylex™ active предлага бърз инициален ефект и дълготрайно действие.

- Гъвкавост на приложение – подходящ за използване при различни технологии за отглеждане на слънчоглед, включително Clearfield®, Clearfield® Plus и ExpressSun®.

- Ниска доза на приложение – само 100 мл/дка, без необходимост от допълнителен прилепител благодарение на вградения във формулацията.

Отлична селективност и висока ефективност

Благодарение на своята селективност, Вибала™ е безопасен за слънчогледа, като същевременно осигурява висок контрол на плевелите. Дори при по-ниски температури (до 5°C), продуктът може да се прилага без риск за културата​.

С Вибала™ фермерите получават мощен партньор в борбата с устойчивите широколистни плевели, осигурявайки по-добри добиви и по-чисти полета.

Вибала™ – Новото оръжие срещу широколистни плевели в слънчогледа
6099
 

Последни материали
Виж
Горските педагози са обучили над 15 000 деца през 2024 г.
От 11 до 19 април ще продължи инициативата на МЗХ „Великденска кошница“
Тази нощ пристига кораб с 58 000 хиляди тона канадска рапица във Варна
Кубота България оглави пазара на трактори за първото тримесечие на 2025 г.
ДФЗ плати 102 млн. лв. за необлагодетелствани райони
Русия очаква ръст на засетите площи с 1 млн. хектара
Свързани материали
Виж
Русия очаква ръст на засетите площи с 1 млн. хектара
Увеличават площите с пролетна пшеница
Към 11 април в Украйна са засети над еди милион хектара с пролетни култури
Сушата увеличи вноса на царевица 5 пъти
Драстичен спад на площите с пролетници - от 28 до 55%
Поевтиняването на петрола обаче натисна и цените на растителните масла
Слънчогледът пак започна да поскъпва в Украйна
Рекордна реколта от слънчоглед, рапица и соя в Русия през 2025 г.
Слънчоглед е засят на 33 хил. хектара.
Украйна вече е засяла 926 хил. хектара пролетни култури
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини