Начало » Новини » Страната

До 11 април е отворен приемът по интервенцията за сдружения за напояване и други частни доставчици на вода

С бюджет от 10 млн. евро
Синор.БГ / 07.02.2025 г.
До 11 април е отворен приемът по интервенцията за сдружения за напояване и други частни доставчици на вода

Отворен е приемът по интервенция „Инвестиции в инфраструктура за напояване“ от Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони на 2023-2027 г. Тя е с бюджет в размер на 10 млн. евро и е насочена към сдружения за напояване и други частни доставчици на вода, съобщиха от Министерство на земеделието и храните.

С предвиденото подпомагане ще се постигне по–ефективно използване на водата за напояване. Целта на интервенцията е да се създадат условия за поддържане на доброто състояние на водните тела, като се насърчат и  икономиите на вода. Предвижда се внедряването на  енергийно ефективни технологии и намаляване на водовземането чрез намаляване загубите на вода и смекчаване на натиска от климатичните промени. С новите възможности за инвестиции ще се подпомогне възстановяването на съществуващата линейна инфраструктура извън земеделските стопанства и съоръженията към нея, изцяло свързани с напояване. Чрез тях ще се достигнат високи нива на управление и качествени услуги за доставка на вода на земеделските стопани.

Допустими кандидати по приема са сдружения за напояване и юридически лица, предоставящи услугата „Доставяне на вода за напояване“ в съответствие с приложимото национално законодателство.

Приемът ще бъде отворен до 11 април 2025 г., като подаването на заявленията за подпомагане по интервенцията ще бъде изцяло по електронен път чрез Системата за електронно управление (СЕУ).

До 11 април е отворен приемът по интервенцията за сдружения за напояване и други частни доставчици на вода
4761
 

Последни материали
Виж
Засети са едва 10 на сто от площите с царевица и 13 на сто със слънчоглед
Пролетната сеитба в Украйна изостава от миналогодишния график
Санкциите за фалшификации и злоупотреби трябва да бъдат увеличени
Повечето български производители предлагат храни с високо качество
Очаква се разрешение за изграждане на карантинен двор за едър дивеч
Ловно дружество в Ловешко се похвали с разселени над 50 елена лопатари
ЕК твърди, че ще е добро и за фермерите
Временното споразумение с Меркосур влиза в сила от 1 май
Фонд Земеделие
От 4 май започва прием на заявления за хуманно отношение към свинете
Зърнените пазари навлизат в период на екстремална ценова волатилност
Пшеницата в Чикаго достигна двугодишния ценови връх
Свързани материали
Виж
Работна група в МЗХ
Градинари и овощари: Освен превенции трябват средства за възстановяване след бедствия
Бюджетът е 70 млн. евро
Започна прием по интервенция за екологични инвестиции в агропреработката
Нова интервенция
516 евро/ха за биоживотновъдство: МЗХ обсъди нова наредба
Заради техническата невъзможност за подаването им от 29 до 31 декември
Предлагат още 3 дни да се приемат заявления по интервенцията за култура в селата
МЗХ удължава и сроковете за прием по четири интервенции от Стратегическия план за развитие на земеделието и селата
Субсидиите са и за тези в преход
Биологичните пчелари получиха над 14 млн. лв. субсидии
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини