Начало » Новини » Страната

Уведомителните писма за неплатените субсидии по две от екосхемите ще бъдат получени до 8 май

Изслушване в парламента
Синор.БГ / 06.02.2025 г.
Уведомителните писма за неплатените субсидии по две от екосхемите ще бъдат получени до 8 май

sinor.bg

Според Закона за подпомагане на земеделските производители 240-те земеделци, които не получиха субсидиите си за две от интервенциите в Стратегическия план - за намаляване на използването на пестициди Еко-НИП и за запазване и възстановяване на почвения потенциал Еко-ЗВПП, могат да очакват уведомителните си писма до 8 май. Това съобщи изпълнителният директор на фонд „Земеделие“ Ива Иванова при днешното изслушване на управления екип на земеделското министерство и фонда в парламентарната комисия по земеделие, храни и гори.

Преди дни стана ясно, че заради некадърно изработени наредби са допуснати грешки, рефлектиращи тежко върху земеделските производители, които не получиха плащанията си. Засегнатите фермери тепърва ще съдят фонд „Земеделие”, като е сигурно, че те ще спечелят делата, припомниха браншовици. 

Конкретният казус

При днешния парламентарен контрол министър Георги Тахов обясни, че немалка част от грешките, допуснати не по вина на фермерите, са доказани и там средствата са изплатени.

Браншът помоли в уведомителните писма от фонда да бъде представено мотивираното юридическо становище, за да могат бързо да предявят претенции, за да няма забавяне на съдебните процеси. От фонда са дали съгласие, така че съдебните дела да не се поточват по две години, припомниха стопани.

Уведомителните писма за неплатените субсидии по две от екосхемите ще бъдат получени до 8 май
9208
 

Последни материали
Виж
Симеон Радев за реакцията на Русия
България празнува 140 години от Съединението на България
При ръст от едва 72 на сто в тонажа на доставените животни
Приходите от износа на едър рогат добитък от Украйна скочиха двойно
Добрата реколта от зърно в общността се отрази по същия начин на вноса
Износът на мека пшеница от ЕС се срина почти наполовина през юли и август
Полезни съвети
Есенно третиране на почвата срещу фитофтора
Заради натоварения туристически трафик и смъртния случай край Ябълково
Ограждат пореден път край Кюстендил срещу безстопанствени животни
Иззети са дългоцевни ловни оръжия, термоприцели, супресори и боеприпаси
Заловиха трима бракониери при 2 акции в национален парк само за ден
Свързани материали
Виж
Фонд „Земеделие”
Всички уведомителни писма за Кампания 2021 са достъпни в СЕУ
Важно
Публикувани са уведомителните писма за директните плащания в Кампания 2020
Служебен кабинет
Фонд „Земеделие” пусна уведомителните писма и за Кампания 2019 г. Тече срок за обжалване с нова дата
Фонд
Със стара дата публикуват писмата за животновъдите от Кампания 2017
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини