Начало » Новини » Страната
24.10.2024 г.

Приключиха кръстосаните проверки за Кампания 2024

Приключиха кръстосаните проверки за Кампания 2024

Държавен фонд „Земеделие“ (ДФЗ) уведомява кандидатите по интервенциите за директни плащания, че приключиха кръстосаните проверки на подадените заявления за Кампания 2024. Проверените са площи са 38 730 000 декара, или 3,873 млн. хектара, декларирани в заявленията на 52 302 кандидати. Инспекторите са установили 6 750 декара двойно декларирани площи, заявени от 802 бенефициери.

Статистиката показва, че за Кампания 2024 са регистрирани най-ниските нива на застъпвания, откакто се прилагат директните плащания като инструмент на Общата селскостопанска политика (от 2007 г.).

Информация за установените застъпвания е публикувана в индивидуалния профил на всеки земеделски стопанин в Системата за електронни услуги (СЕУ) на ДФЗ. Данните са достъпни в раздел „Справки“, секция „Географски“ – „Двойно декларирани площи“.

Припомняме, че от Кампания 2019 не се налага земеделските стопани да се явяват в областните дирекции на фонда и с документи да изясняват правото на ползване на установените двойно декларирани площи. При обработката им в ДФЗ се използват данните за регистрираното правно основание, предоставени от Министерство на земеделието и храните и относими за Кампания 2024.

В допълнение ДФЗ информира бенефициерите, че вече е възможно да оттеглят от подадените заявления за Кампания 2024 парцели или животни, както и интервенции към тях. Самото оттегляне става при спазване на разпоредбите на Наредба № 4 от 30 март 2023 г. за условията и реда за подаване на заявления за подпомагане по интервенции за подпомагане на площ и за животни. 

Приключиха кръстосаните проверки за Кампания 2024
6891
 

Последни материали
Виж
ОИСР успешно приключи прегледа на политиките в българското земеделие
Очертаващият се недостиг от новата реколта в Украйна подкрепя цените
Германия разшири с над 2 на сто засетите площи с есенна рапица
Промени в последния момент
Отпада изискването да се заявяват правни основания за поливни площи
В агенцията за градушки те са 22%
482-ма пенсионери работят в администрациите към МЗХ
Растенията сигнализират за проблеми, но трябва да разпознаваме знаците
Консултативен съвет
Призовават пчеларите да прилагат естествено пашуване
Свързани материали
Виж
8 869 производители на царевица получиха над 21 млн. лева извънредна помощ
УС на ДФЗ
Одобрени са помощите за изложения за БФС и за някои животновъдни организации
ДФЗ плати 102 млн. лв. за необлагодетелствани райони
Поемат се 80% от разходите на овощарите, зеленчукопроизводителите и зърнопроизводителите
МЗХ и ДФЗ имат бюджет за компенсиране на загубите от измръзване при 100% пропаднали площи
Утвърдени са и бюджети по схемите за държавна помощ за борба с теления червей
До момента в област Благоевград са подадени 702 заявления за подпомагане по Кампания 2025
ДФЗ е превел над 250 млн. лева на фермери и местни общности в Софийска област по ПРСР 2014–2020 г.
По мярката за застраховане ще се допускат полици, сключени от началото на стопанската година
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини