Начало » Новини » Страната

На 2 октомври – първа среща по европейския проект за животновъдство STEP UP

Онлайн среща
Синор.БГ / 30.09.2024 г.
На 2 октомври – първа среща по европейския проект за животновъдство STEP UP

Снимка: sinor.bg

На 2 октомври ще се проведе първото онлайн събиране на заинтересованите страни, които ще участват в проекта за научни изследвания и иновации STEP UP в животновъдството, подготвен в рамките на Horizon Europe. В него са включени 16 партньора от 10 държави, като проектът ще предостави платформа за животновъдство в подкрепа на политиките, които държавите членки трябва да предприемат в подкрепа на сектора, съобщиха организаторите.

STEP UP ще генерира недвусмислена и количествена информация и ще предостави научно обосновани доказателства за положителните и отрицателни въздействия върху бизнеса. Чрез този проект ще бъде предложен преходен път и прогнозни сценарии как реално да се подпомага на животновъдите в ЕС.
STEP UP ще картографира и анализира количествено измерима информация за устойчивостта на европейското животновъдство и ще предложи решения за по-нататъшното му подобряване.
Присъединяването към STEP UP като заинтересована страна е страхотна възможност за създаване на мрежи, за популяризиране и обмен на знания и опит по отношение на бъдещата устойчивост на животновъдството. Заинтересованите страни са земеделски производители, практикуващи животновъди, доставчици на данни, изследователски институции и експерти от индустрията, политици, общественост и неправителствени организации, Европейска комисия.

Дискусиите в STEP UP са уникалниа възможност да се въздейства върху цялостния успех и устойчивост на европейските системи за животновъдство. За повече информация потърсете фейсбук страницата на Националното сдружение на малките семейни ферми и преработватели.

На 2 октомври – първа среща по европейския проект за животновъдство STEP UP
4521
 

Последни материали
Виж
Слабите студове в края на декември помогнаха за дозакаляване на растенията
Нищо не заплашва презимуването на есенниците и овошките в Украйна
Годината започна с успешна процедура при слаб спад на цените
Българската хлебна пшеница пак спечели международния търг в Йордания
Повишиха пенсиите на френските земеделски производители от 1 януари 2026
Полезно и практично
Овесените ядки са отлична органична храна за растенията
Само за поканени кандидати
Земеделското министерство обяви поръчка за обновяване на ортофотокартата
Корело® Дуо: По-доброто вегетационно решение в сравнение с почвените хербициди
Свързани материали
Виж
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини