Начало » Новини » Страната

„Ел Би Булгарикум“ подписа със синдикатите нов колективен трудов договор

Социални придобивки
Синор.БГ / 18.09.2024 г.
„Ел Би Булгарикум“ подписа със синдикатите нов колективен трудов договор

В продължение на поетите от министъра на икономиката и индустрията д-р Петко Николов ангажименти към работещите в „Ел Би Булгарикум“ за подобряване на условията на труд и заплащане, ръководството на компанията и представителите на всички синдикални дружества подписаха нов колективен трудов договор за следващите две години. С него двете страни се споразумяват да обединят усилия за повишаване на производителността на труда, за реално нарастване на средствата за работна заплата, подобряване на безопасните и здравословни условия на труд и на условията за социална дейност.

Председателите на трите синдиката в „Ел Би Булгарикум“ и ръководството се подписаха и под ангажимент за максимално запазване на работните места, повишаване на квалификацията на персонала, модернизация на компанията. Запазени са социалните придобивки, сред които допълнително медицинско обслужване, допълнителен платен годишен отпуск за майки с деца, средства за транспорт, увеличена е паричната помощ за новородено дете на служител, остават обезщетенията при уволнение на дългогодишни служители, средства за облекло, допълнително месечно възнаграждение за придобити научни степени и др.

„Постигнахме много добри резултати в преговорите с ръководството, имаме социални придобивки, с които можем да се гордеем“, коментира председателят на Синдикалната организация към Асоциацията на демократичните синдикати в „Ел Би Булгарикум“ – гр. Видин Петър Петров. Той припомни и че синдикатите са успели да постигнат и добро увеличение на заплатите на работниците и учените в компанията.

„Успяхме да запазим колективния трудов договор, който е един от най-добрите. Хората са доволни, защото ръководството на дружеството отговори на нашите искания“, каза и председателят на Синдикалната организация към Федерацията на независимите синдикални организации от хранителната промишленост – КНСБ в гр. Видин Иван Спиридонов.

Председателят на Синдикалната организация към Федерация „Хранителна промишленост“-КТ Подкрепа в „Ел Би Булгарикум“ – София Михаела Михайлова благодари на ръководството за разговорите, преминали в дух на разбирателство. Тя постави акцент на продължената традиция за допълнително медицинско обслужване за служителите на компанията.

„Постигнахме добри резултати, доволни сме от преговорите с ръководството“, коментира и председателят на Синдикалната организация към Асоциацията на демократичните синдикати в „Ел Би Булгарикум“ – гр. София Валентина Павлова.

Изпълнителният директор на „Ел Би Булгарикум“ Живко Живков също благодари на представителите на синдикатите за конструктивните преговори. „Ценя знанията и уменията на всеки в екипа. След подписването на колективния трудов договор усилията на всички ни са насочени към постигане на новите цели, които сме заложили“, коментира той.

„Ел Би Булгарикум“ подписа със синдикатите нов колективен трудов договор
3161
 

Последни материали
Виж
Замесен е бивш министър и заместник-министър на земеделието
ЕП иска имунитета на 11 депутати в Гърция заради схема със земеделски пари
Гърция залага на памука: стратегическа подкрепа и оптимизъм за сектора
Пазарът на вино се срива
Франция унищожава вино, България изкоренява лозя – какво се случва?
Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасност на храните пред читателите на Синор.бг
Мавровски: Въпреки забраната до юни 2026 г. фермери купуват животни в райони със стара шарка
Сигнали за злоупотреби за 330 млн. лв. в „Напоителни системи“ и нарушения в храни
Отчет
БАБХ е проверявала на ден едва по 2 камиона с животни
Свързани материали
Виж
Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасност на храните пред читателите на Синор.бг
Мавровски: Въпреки забраната до юни 2026 г. фермери купуват животни в райони със стара шарка
По-ранни плащания за фермери: над 550 млн. евро тръгват авансово
Решение на правителството
В Държавния поземлен фонд се включват 18 имота при границата с Турция
Възнагражденията са 490-500 евро
Протест за заплати пред сезона за борба с градушките
Сумата може да се увеличи с 200%
Българското земеделие получава от ЕС заради бедствия 7,4 млн. евро
До 30 април
С месец се удължава срокът за регистрации за тютюна
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини