Начало » Новини » Света
17.08.2024 г.

Байер спечели ключово дело за глифозата

Байер спечели ключово дело за глифозата

Акциите на германския фармацевтичен и агрохимичен коцерн "Байер" (Bayer) рязко поскъпнаха на Франкфуртската фондова борса в петък след новината за спечелване на ключово дело в САЩ, съобщи БТА позовавайки се на западни издания.

Правният казус отново е свързан с хербицида за борба с плевелите "Раундъп" (Roundup), който "Байер" придоби, когато купи американската компания "Монсанто" (Monsanto) през 2018 г.

Апелативният съд на щата Пенсилвания се произнесе в четвъртък единодушно в полза на "Монсанто", постановявайки, че компанията не е нарушила федералния закон на САЩ, като е пуснала на пазара базиран на глифозат продукт, за който се подозира, че е канцерогенен.

Фармацевтичната компания винаги е отхвърляла обвиненията срещу глифозата и сега припомня, че неговата "безопасност е научно доказана и потвърдена от регулаторните органи по целия свят".  

Новината за съдебното решение в Пенсилвания тласна нагоре котировките на "Байер" с над 10 на сто до 29 евро за акция.

Байер спечели ключово дело за глифозата
5379
 

Последни материали
Виж
Промени в закона за агрохранителната верига ще се правят с цел справедлива цена за фермерската продукция
Обезпокоително
Общините изостават с подаването на проекти за услуги и дребни по мащаби инфраструктура в селските райони
България е стартирала 39 процедури за износ на български селскостопански и хранителни продукти за Китай
Над половината са за членски внос към ФАО
МЗХ плаща годишно към 1 млн. лв. на международни организации
Информационна кампания
Застраховането в земеделието за първи път през 2025 г. се финансира с европари
Покана
Организации с нестопанска цел могат да участват в Регионалния съвет за развитие на Североизточен регион
Свързани материали
Виж
Държавите членки на ЕС ще гласуват подновяването на лиценза на Раундъп в сряда
Европейският парламент подкрепи пълната забрана на хербицидите на основата на глифозат до декември 2022 г
Лицензът за продажба на „Раундъп” в Европа изтича на 15 декември
Опазване на околната среда
Френски министър призова търговците да престанат да продават „Раундъп”
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини