Начало » Новини » Света

Трима италианци регистрирали земята на военновъздушната база Сигонела за субсидии

Хитра измама
Синор.БГ / 22.05.2024 г.
Трима италианци регистрирали земята на военновъздушната база Сигонела за субсидии

По искане на Европейската прокуратура в Палермо (Италия) днес бе замразено имущество на стойност над 442 000 евро, на три лица, свързани със селскостопанско предприятие, действащо в провинция Катания, заподозрени в измама със средства от европейските фондове за селско стопанство.

Според разследването заподозрените успешно са кандидатствали за над 375 000 евро от селскостопанските фондове на ЕС в периода 2020-2023 г., като са декларирали невярно собствеността и владението на земя (над 368 хектара) в сицилианските провинции Сиракуза и Катания. Освен това заподозрените са получили над 65 000 евро под формата на директни плащания от Италианската агенция за земеделски плащания (AGEA).

Разследването показва, че заподозрените всъщност не са били собственици на земята и че са имали право само да косят тревата, тъй като са спечелили договор за това от действителния собственик на земята - военновъздушната база Сигонела. Ето защо те не са имали право да я използват за селскостопански дейности, а само да извършват услугата по косене на трева.

Заподозрените са двама братя и съдружникът на единия от тях. Единият от братята е работил за Италианския център за подпомагане на селското стопанство (CAA), а другият е собственик на земеделския бизнес. Приема се, че партньорът на последния е допринесъл активно за предполагаемата измама.

Парите и финансовите активи, получени от AGEA и финансирани по линия на Общата селскостопанска политика (ОСП), са иззети от отдела за защита на селскостопанските продукти на карабинерите в Месина (Reparto Carabinieri per la Tutela Agroalimentare di Messina).

Трима италианци регистрирали земята на военновъздушната база Сигонела за субсидии
5312
 

Последни материали
Виж
С 10,5 евро/час след данъци
Въпреки ударното увеличение на заплатите в България, пак сме на пода в ЕС
Тревата е играч номер едно: Скритата битка с болестите и неприятелите по европейските стадиони
Отворено писмо до институциите
Шест организации са против изключването им от подготовката на антикризисни мерки в агросектора
Ръководство с добри практики за освобождаване на китоподобни бозайници в Черно море
И състоянието им е далеч по-добро от същия период на миналата година
Пшеницата и ечемикът във Франция се развиват по-бързо от обичайното
Писмо до премиера и министри
НОКА предупреждава: Ще има фалити без спешна помощ за животновъдството
Свързани материали
Виж
Замесен е бивш министър и заместник-министър на земеделието
ЕП иска имунитета на 11 депутати в Гърция заради схема със земеделски пари
По-ранни плащания за фермери: над 550 млн. евро тръгват авансово
Гърция подпомага фермерите: субсидии за гориво и торове
Овощарите с остро писмо до властта: Искат спешни субсидии заради скок на разходите
Днес в Турция превеждат над 8,7 млрд. лири субсидии на фермерите
Турция превежда днес близо 210 млн. евро субсидии на фермерите
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини