Начало » Важно за фермера » Растениевъдство
08.04.2024 г.

Доказалият се фунгицид Унивок®

Фунгицид на Corteva Agrisicience™ - УНИВОК® с ново активно вещество Inatreq™ active
Доказалият се фунгицид Унивок®

Само за две години на пазара Унивок® се доказа като стандарт за контрол на всички икономически болести при житни култури. Въпреки високия инфекциозен фон и благоприятните климатични условия за развитие на патогени, Унивок® се справи безупречно с контрола на болестите през пролетта на 2023 година, като брашнеста мана, видове ръжди и фузариум.

След 8 години пауза 2023г. Ще се запомни  с масовата поява и нападение от жълта ръжда. При благоприятни условия ( температура и атмосферна влага ), тя се разпространява изключително бързо и нанася значителни щети на житните култури, достигащи 50% и повече от добивния потенциал на културите. Но там където бе третирано с Унивок®, фунгицидът защити на 100% посевите от появата й.

УНИВОК®, е нов фунгицид, който осигурява изключително предпазно, стопиращо и лечебно  действие срещу всички икономически важни болести при житни култури.

УНИВОК® предоставя нова патентована iQ-4 технология за по-добро прилепване и проникване в растителните части на културата и по-продължителната защита от патогените.

С какво УНИВОК® е по-различен от сега използваните на пазара фунгициди при житни ?

На първо място това е съдържащия се в него Inatreq™Inatreq™ active е ново активно вещество, от нова химична група и нов начин на действие срещу широк спектър от болести, като най-същественото му предимство, е че нов еталон срещу видовете септория и средство за борбата с резистентността към този патоген. Другото активно вещество протиоконазол в  УНИВОК®, от своя страна е един от най-новите и мощни триазоли, със системно, изкореняващо и предпазно действие  насочен за борба срещу болестите при житни , в т.ч. видове ръжди и фузариум.  Тези качества на активните вещества в УНИВОК® се допълват взаимно в т.нар. синергичен ефект който  дава на земеделските производители нов инструмент за борба с всички болести при житните култури, като при това той не показва кръстосана резистентност към съществуващите продукти за растителна защита.

УНИВОК® контролира най-важните болести при Пшеница, ечемик и Тритикале .

Веселин Петков, който е мениджър продажби България в Corteva Agriscience заяви, че „Основното преимущество на УНИВОК® е контрола на икономически важните болести при житни култури във фазата, когато инфекциозният фон е силен и конкурентни продукти не могат да се справят.“

Иван Дражев, маркетинг мениджър Балкани в Corteva Agriscience, добави:

УНИВОК® осигурява отлична продължителност на защита, която е комбинирана с физиологичен ефект, който се изразява в стимулиране на коренообразуването, като на база на всичко това спомага културата да даде максималния си добивен потенциал и високи качествени показатели на зърното. 

Доказалият се фунгицид Унивок®
7036
 

Последни материали
Виж
Валутните колебания и поскъпването на петрола са в основата на ръста
Цените на слънчогледа и нерафинираното масло се повишават в Украйна
Огнище на заразна нодуларна кожна болест по говедата е открито във Франция
Важно!
За юли фермерите ще получат още 10 млн. куб. метра вода за напояване
Какво получават македонските животновъди за поддържане на пасища и ливади
Осигурени са 14 млн. лв. по ПВУ
Започна изграждането на Индустриален парк „Загоре-Еленино“
ИФО: Бизнес климатът в германската химическа промишленост се подобрява значително
Свързани материали
Виж
Тихомир Острешев, регионален представител на Corteva Agriscience™ за област Стара Загора
С хибридите полски култури на Corteva Agriscience™ разчитайте на висок добив и при втора култура
Когато искате с едно третиране да унищожите всички плевели в царевица
Ариго™ ВГ – хербицидът за контрол на всички важни плевели при царевица
Съвети от „Кортева“ за чисти полета при слънчоглед и царевица
Квелекс® – новият етап в борбата с широколистните плевели
Азотна фиксация от въздуха с Утриша™ N
Как да намалим торовите норми без това да влияе на добива?
Какво ви съветват агрономите от Кортева
Стресът за културите е стрес и за стопаните – и често води до прибързани решения и грешки
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини