Начало » Важно за фермера » Гори и екология

Задържаха 10 МПС и 34 каруци при проверки в горите през януари

Иззети са 17 моторни триона и 7 законни ловни пушки
Синор.БГ / 24.02.2024 г.
Задържаха 10 МПС и 34 каруци при проверки в горите през януари

През януари служители на Изпълнителната агенция по горите и регионалните дирекции по горите извършиха 32 хил. проверки по контрол по опазване на горските територии, за спазване на горското и ловно законодателство, съобщиха от пресцентъра на ИАГ. Ежедневните проверки са с цел превенция, предотвратяване на посегателства и нерегламентирани дейности, установяване и санкциониране на нарушителите.

За констатирани незаконни практики на виновните лица са съставени 733 акта, от които 723 по Закона за горите и 10 по Закона за лова и опазване на дивеча. Задържани са 48 плътни кубически метра фасонирана и обла строителна дървесина, 240 пространствени куб. м. дърва за огрев, 10 моторни превозни средства, 34 каруци, 17 моторни триона, 7 законни ловни оръжия и др.   

Засилените проверки продължават и през февруари. Екип на РДГ-София предотврати извършването на незаконна сеч в землището на село Литаково, община Ботевград в Софийска област. На място са заловени нарушителите, които до пристигането на горските инспектори са успели да добият 2 кубика дървесина. На лицата са съставени актове по Закона за горите. Задържани са дървесината и бензиномоторен трион.                                     

За 3-ти път от началото на годината инспектори от РДГ-Берковица залавят дървосекачи с фалшива горска марка. Нарушението е установено в землището на село Краводер, община Криводол в област Враца.

Служители на РДГ-Бургас написаха 4 акта за сеч на 70 кубика дървесина от черен бор без позволително. Нарушението е установено при рутинен обход в землището на село Зайчар, община Айтос в област Бургас. Проверяващите констатирали, че дървосекачите работят в маркирани насаждения, предвидени за сеч през 2024 г., но без издадено позволително.

Задържаха 10 МПС и 34 каруци при проверки в горите през януари
6469
 

Последни материали
Виж
Търсенето на биологични продукти в сектора нараства
Географските означения в пчеларството вдигат приходите и опазват местните традиции
Изтеглянето на продукция от световния пазар увеличава недостига при вносителите
Китай държи 70 на сто от запасите от царевица в света и половината от пшеница
Спадът е с 3 на сто в световен мащаб и двойно повече в САЩ
Продажбите на шотландско уиски запазват тенденцията на понижение
Позицията на ЕК часове преди да изпратим 2025 г.
Урсула фон дер Лайен: България влиза в еврозоната – ключово постижение за ЕС
Решения на МС
Кабинетът промени наредбата за оценка на земите в горите заради еврото
Решенията на МС
Таксите на Центъра за оценка на риска се актуализират заради еврото
Свързани материали
Виж
Решения на МС
Кабинетът промени наредбата за оценка на земите в горите заради еврото
НСИ
Срив в залесяването на нови гори през 2023-а и 2024 година
При 3319 проверки по законите за горите, лова и опазване на дивеча през ноември
Задържаха 3 каруци и незаконно добити дърва в централна северна България
Ще има втори транш
По-голямата част от помощта за акциза върху горивата е изплатена
Статистика за периода 2016-2025 г.
За десет години горите увеличават площта си за сметка на пасищата
В рамките на инициатива за съживяване на пострадали горски територии
Горски и военни ще залесяват опожарени площи в община Симитли
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини