Начало » Новини » Страната

EК инвестира над 233 млн. евро в проекти за околна среда и климат в 10 държави, включително България

Синор.БГ / 22.02.2024 г.
EК инвестира над 233 млн. евро в проекти за околна среда и климат в 10 държави, включително България

Европейската комисия обяви финансиране в размер на повече от 233 милиона евро в дванадесет нови стратегически проекти в 10 държави членки по програмата LIFE в подкрепа на изпълнението на амбициите в областта на околната среда и климата по Европейския зелен пакт.

Отпуснатото финансиране за дванайсетте проекта ще подпомогне България, Чехия, Ирландия, Испания, Франция, Италия, Литва, Австрия, Полша и Финландия да постигнат своите национални цели в областта на околната среда и климата и да допринесат към екологичния преход на ЕС.

В България финансираната инициатива е по линия на програмата LIFE „Климат“: стратегически интегриран проект LIFE-SIP CLIMA-SUMP, в който участват шест общини – София, Бургас, Велико Търново, Монтана, Русе и Стара Загора. Проектът има за цел да подпомогне местните органи да създадат административни, организационни, технически и финансови условия за пълното изпълнение на плановете за устойчива градска мобилност и постигането на мобилност с нулеви емисии. Сред целите на проекта е преодоляване на административните, организационни и финансови предизвикателства и изграждане на климатично неутрално и устойчиво общество. Проектът обхваща 30% от населението на България и включва дейности като изграждане на общински капацитет, мобилизиране на ресурси, координиране и мониторинг на мерки и насърчаване на участието на заинтересованите страни.

EК инвестира над 233 млн. евро в проекти за околна среда и климат в 10 държави, включително България
3600
 

Последни материали
Виж
Седмичен обзор на пазара на зърно и храни от Софийска стокова борса
Пържоли с кисело зеле
Ограниченията върху износа вече натискат цените на вътрешния пазар
ЕК определи заразената с АЧС зона в Испания и спешни мерки за контрол
Киселата почва е проблем за много растителни видове
Топлото време без опасни явления подпомогна късните посеви
Вегетацията на есенниците в Украйна приключи чак в края на ноември
Доставките са разпределени равномерно през първата половина на 2026 г.
Тайланд закупи на международен търг много и евтина фуражна пшеница
Свързани материали
Виж
До 6 март 2026 година
Начало на приема за екологични инвестиции в земеделието
ДФЗ
Изпратeни са писмата за биофермерство и агроекология, проверете в СЕУ!
Важно за инвестиционните проекти от Стратегическия план!
Фонд Земеделие планира да отпаднат проверките на място при СМР
Прогнозите им са за ръст на износа и спад на вноса на зърно в общността
Експерти на ЕК вдигнаха оценките за реколтите от пшеница и царевица в ЕС
Промяна в Закона за защита на растенията
Проект: Работници без средно образование да могат да третират с пестициди
Какви дрехи можеш да си купиш за 250 лв.?
КСНБ моли за увеличаване с 10% на заплатите в БАБХ и за повече пари за облекло
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини