Начало » Пазари » Зърно

Съгрешилите украински износители на зърно и слънчоглед за България ще се наказват за шест месеца

Синор.БГ / 30.01.2024 г.
Съгрешилите украински износители на зърно и слънчоглед за България ще се наказват за шест месеца

Това съобщи министърът на аграрната политика и храните на Украйна Микола Солски по време на онлайн среща с министъра на земеделието и храните на Република България Кирил Ватиев, съобщиха от пресцентъра на украинското правителство.

По думите на Солски правителството е приело постановление, с което се подобряват правилата за износ на някои видове селскостопански продукти, за да се предотвратят злоупотреби. Отсега нататък дадено предприятие може да бъде изключено от списъка на проверените селскостопански субекти, ако България, Румъния, Словакия, Унгария или Полша предоставят информация, че продуктите, натоварени за транзит през тези страни, действително са останали в някоя от тях.

Например, ако според документите слънчогледът е бил на път за Гърция, но е бил продаден в България, предприемачът ще бъде изключен от списъка на проверените земеделски субекти. И той ще може да кандидатства отново за включване в списъка на проверените субекти не по-рано от 6 месеца след изключването.

След срещата на Вътев и Солски по време на "Зелената седмица" в Берлин

Кирил Вътев подкрепи решението на украинското правителство, като отбеляза, че то ще улесни ефективното сътрудничество между двете страни, съобщават още от пресцентъра на украинското правителство. Министрите се споразумяха да продължат да наблюдават отблизо ситуацията, за да гарантират, че всички превозвачи спазват стриктно правилата и контролират движението на селскостопански продукти към България.

Съгрешилите украински износители на зърно и слънчоглед за България ще се наказват за шест месеца
6709
 

Последни материали
Виж
Люцерна „Доброджея“ – семена, подготвени за успех дори при трудни условия
Copa и Cogeca приветстват сключването на споразумението за свободна търговия между ЕС и Индия
Турция оценява щетите за фермерите от бурята и дъждовете в Анталия
ВИНАРИЯ 2026 – традиция, вкус и визия за бъдещето
Въвежда се дигитална карта за насаждения и оранжерии
Заявленията за директни плащания вече и без електронен подпис – какво още се променя
Правната комисия на ЕП
Европарламентът обсъжда авторското право и изкуствения интелект
Свързани материали
Виж
Полша настоява за по-силна защита срещу селскостопанските продукти от Украйна и по споразуменията за свободна търговия
Основните клиенти са Испания, Великобритания, Чехия и Полша
Приходите от износа на яйца от Украйна скочиха близо 3 пъти за година
Цената на слънчогледа в Украйна достигна най-високите стойности за 2025/26 г.
Благодарение на въведените такси върху износа на маслодайните култури
Преработката на рапица и соя от Украйна е на няколкогодишен връх
Рискове има за рапицата и ечемика в южните области без снежна покривка
Есенниците в Украйна зимуват в напълно удовлетворителна обстановка
Следвайки цените на суровото масло за износ преди да са поели надолу
Слънчогледът поскъпна с над 20 долара за тон в Украйна за седмица
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини