Начало » Пазари » Зърно

Русия увеличи на 20% субсидията за закупуване на трактори и комбайни

За фермерите от Далечния изток
Синор.БГ / 09.11.2023 г.
Русия увеличи на 20% субсидията за закупуване на трактори и комбайни

Руското правителството продължава да оказва системна подкрепа на аграрно-промишления комплекс. Беше взето решение да се увеличи размерът на субсидираната отстъпка за закупуване на селскостопанска техника за земеделските производители от регионите на Далечния изток. Постановлението за това е подписано от министър-председателя Михаил Мишустин съобщиха от пресцентъра на институцията.

Сега размерът на отстъпката за земеделски производители от регионите на Далечния изток ще се увеличи от 15 на 20 процента, което ще даде възможност да се компенсират разходите за транспортиране на техниката до отдалечените региони.

На заседанието на правителството от днес 9 ноември 2023 г. Михаил Мишустин уточни, че със същото постановление се определя размерът на субсидираната отстъпка за закупуване на техника за земеделски производители от Донецката и Луганската народна република, Херсонската и Запорожската област. Отстъпката за тях ще бъде 15 %. Същата отстъпка ще продължи да се прилага и за земеделските производители от Калининградска област, Крим и регионите на Сибирския федерален окръг. За всички останали - 10 %.

Според началника на кабинета на министрите през 2023 г. ще бъдат отпуснати 8 млрд. рубли за осигуряване на отрасъла със селскостопанска техника.

Механизмът за субсидиране на отстъпки при закупуване на селскостопанска техника беше въведен от правителството през 2013 г. Такова оборудване включва трактори, комбайни, косачки, пръскачки и култиватори. Производителите на техника, които са предоставили отстъпка за своите продукти, получават субсидии от държавата като компенсация. Мярката има за цел да подкрепи не само земеделските производители, но и производителите на машини, като им помогне да увеличат използването на капацитета и обема на продажбите.

Русия увеличи на 20% субсидията за закупуване на трактори и комбайни
5144
 

Последни материали
Виж
Вижте ставките по преходната национална помощ за говеда и биволи за Кампания 2025 г.
Хапваме повече плодове и зеленчуци
За пет години сме намалили хляба с 16%
Среща на депутата Десислава Танева с привърженици
ГЕРБ в Сливен: Има дефицити в управлението на много министерства
Басейнова дирекция
Светкавично разчистват асфалтов отпадък от брега на Тунджа, до Крушаре
Стопанинът обяснява чудото
Как овощната градина на Халил оцеля в масивен пожар около нея
Посланикът н.пр. Арун Саху пред бизнеса
Пазарът в Индия е отворен за българското вино
Свързани материали
Виж
С разширената гама и още повече комфорт, новият Case IH Optum предлага още повече мощ за различни приложения
Виктор Ромбаут и пътят към регенеративното земеделие
Жителите на с. Крива бара събират пари
29-годишен фермер влезе в огъня, за да спаси селото си и ... остана без трактор
Димитър Чолаков и приемствеността в семейния агробизнес
Истории за успеха: „В. и Г.“ ООД инвестира в устойчиво земеделие
Истории за успеха: Данаил Иванов, който вярва в силата на екипа и успешното партньорство
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини