Начало » Новини » Страната
20.10.2023 г.

Разкрити са агроизмами за 1 млн. евро с евросредства в Латвия

Европейска прокуратура
Разкрити са агроизмами за 1 млн. евро с евросредства в Латвия

sinor.bg

Държавната полиция на Латвия е извършила претърсвания и е задържала четирима заподозрени, разследвани от Европейската прокуратура (ЕПО) в Рига на измама с 1 милион евро, свързана със земеделски фондове. Става въпрос за проекти, изпълнявани в латвийската област Земгале, съобщиха от европрокуратурата.

Нарушенията са извършени при провеждане на фалшиви търгове за строителство по различни проекти, финансирани от Службата за подпомагане на селските райони на Република Латвия. Дружества, свързани с получателитте на евросубсидиите от земеделските фондове, са раздували разходите за строителни дейности, се посочва в съобщението. Значителна част от средствата, предназначени за строителство, изглежда са присвоени от бенефициентите, което е довело до широкомащабно измамно използване на средства от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони (ЕЗФРСР) на ЕС, показват разследванията.

Претърсванията са извършени от името на прокуратурата от Държавната полиция на Латвия - 2-ри отдел на отдела за борба с икономическата престъпност към Главното управление на криминалната полиция (Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanaspārvaldes 2.nodaļa), като задържаните лица са четирима.

Разкрити са агроизмами за 1 млн. евро с евросредства в Латвия
3177
 

Последни материали
Виж
Предстои интересна демонстрация на сортове зърнено-житни култури, отглеждани на територията на страната
Таксата за докторанти във ВУЗ е 1650 лв.
Средната годишна такса за обучение на студенти е 1050 лв.
Румъния одобри държавна помощ за дизел за рибарите
Ако почивате в Кушадъса не късайте метличина, глоба 25 хиляди лева
МИГ също ще имат право да наемат персонал
До 220 допълнителни нещатни служители ще помагат на МЗХ и ДФЗ до октомври 2029 г.
Бабите ще се справят с калкулатор
От 8 август и бабите на пазара трябва да посочват цените на зарзавата в евро
Свързани материали
Виж
В Гърция разследват държавни служители за измама със субсидии за пасища и животни
Общинският кмет вече отмени заповедта си за прочистване на района
Дадоха на прокуратурата сеч край Сухиндол за изграждане на фотоволтаици
Италия
Конфискуваха 9,6 млн. евро и 12 арестувани за измама с Организация на земеделски производители
В Гърция 100 животновъда отиват на съд за измама със субсидии за пасища
Арестуваха директор на училище с подкуп за ремонт на сградата
Работеща система за контрол
Европрокуратурата: Осъдени са литовски митничари, укрили внос на цигари за 10 миилона евро
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини