Начало » Новини » Света

Европейската прокуратура разследва измама със субсидии за половин милион евро в Испания

Синор.БГ / 09.05.2023 г.
Европейската прокуратура разследва измама със субсидии за половин милион евро в Испания

В петък, 5 май 2023 г., Европейската прокуратура (ЕПО) в Мадрид (Испания) извърши две претърсвания и иззе девет банкови сметки и други активи в рамките на разследване на предполагаема престъпна организация, занимаваща се с измами със земеделски фондове на Европейския съюз.

Според разследването в периода 2018-2022 г. престъпна организация - състояща се от най-малко четири физически лица и пет дружества - е извършила измами, свързани с безвъзмездни средства, отпуснати от Европейския фонд за гарантиране на земеделието (ЕФГЗ) на ЕС, като щетите се оценяват на най-малко 500 000 евро.

Основната дейност на заподозрените е била извършвана в Мурсия, но също така и в други провинции като Сиудад Реал, Албасете, Куенка, Гвадалахара, Толедо и Мадрид.

Твърди се, че заподозрените са кандидатствали за субсидии във връзка с парцели земя, които в действителност не са били тяхно притежание, като са симулирали права на собственост или са прибягвали до фалшиви договори за наем. Приема се, че за да идентифицира парцели, за които реалните собственици или наематели не са кандидатствали за субсидия, един от заподозрените, възползвайки се от служебното си положение, е потърсил тази информация в съответната база данни.

Освен това се смята, че заподозрените са продали получената по този начин информация на трети лица, което им е позволило да кандидатстват с измама за съответните субсидии.

Фактите биха могли да съставляват престъпления, свързани с измама със субсидии, участие в престъпна организация и фалшифициране на търговски документи.

Европейската прокуратура разследва измама със субсидии за половин милион евро в Испания
9571
 

Последни материали
Виж
С разширената гама и още повече комфорт, новият Case IH Optum предлага още повече мощ за различни приложения
ДФЗ
От 15 октомври ще се кандидатства с проекти за подновяване на лозята
Гърция предава на прокуратурата фермери, ваксинирали незаконно срещу шарка
Велико Търново събира почитателите на виното през октомври
Индикативен график за 2026 година
Най-рано през 2027 г. може да се чакат субсидии за модернизация на стопанствата
Данните са обявени днес
Втора година НСИ отчита грандиозен срив в спада на фермерските доходи
Свързани материали
Виж
В Германия производството също расте във всички основни сегменти
Испания остава лидер в производството на комбинирани фуражи в ЕС
В стойностно изражение увеличението на полугодието е с 14 на сто
Вносът на свежи плодове и зеленчуци в Испания нарасна с 9 на сто
Испания предприе спешни мерки за защита на на Канарските острови от филоксера по лозата
Цени на дините и пъпешите в Испания, консумация и сезонност
Испания продължава да е начело по брой професионални пчелари
Производството на мед в Испания е нараснало с 20 % през последната кампания
Цените на земеделската земя в Испания продължават да се покачват
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини