Начало » Пазари » Зърно
03.02.2023 г.

Йордания купи 60 000 тона вероятно румънска пшеница и 50 000 тона ечемик

Египет отмени търга за внос на фуражна царевица заради високите цени
Йордания купи 60 000 тона вероятно румънска пшеница и 50 000 тона ечемик

Министерството на индустрията и търговията на Йордания е закупило на международен търг 60 хил. тона хлебна пшеница с най-вероятен произход от Румъния, съобщи електронното издание АПК-Информ, като се позова на свои източници сред участниците на пазара. Договорената цена е 336,5 долара за тон C&F, като пшеницата трябва да пристигне в пристанище на Йордания през юни. Цената е сревнима с тази от последния търг за внос в Алжир, проведен преди половин месец.

Същевременно от министерството обявиха и нов търг за покупката на 120 хил. тона хлебна пшеница с доставка през май и юни, като оферти ще се приемат до 7 февруари.

На отделен търг от министерството са закупили и 50 хил. тона ечемик от компанията Ameropa за 302,3 долара за тон C&F. Доставката на ечемика трябва да бъде осъществена през първата половина на юни.

На търга са били подадени още 8 оферти – от LDC за 311,5 долара за тон C&F, от Grainflour за 312 долара за тон, от CHS за 315 долара за тон, от Olam за 317,5 долара за тон, от Viterra за 319 долара за тон, от Australian Grain за 322 долара за тон, както и от Bunge и Cargill – по 325 долара за тон C&F.

Прави впечатление, че в сравнение с търга за внос на ечемик в Тунис, проведен преди 4 седмици, цената на Ameropa на настоящия е по-ниска с 16-18 долара на тон.

Междувременно египетската държавна Главна агенция за снабдяване със суровини (GASC) отмени обявения търг за внос на фуражна царевица. Търговци коментират, че вероятната причина може да са високите цени на офертите от участниците в търга.

На предишния търг за внос на царевица преди по-малко от 2 седмици Египет закупи 50 хил. тона от зърнената култура с произход от Румъния.

Йордания купи 60 000 тона вероятно румънска пшеница и 50 000 тона ечемик
6056
 

Последни материали
Виж
Заради слабата слънчогледова реколта и сдържаните продажби от фермерите
Износът на високоолеиново слънчогледово масло от Украйна е на 7-годишно дъно
Спадът в средния надой натисна производството на мляко през януари
Млечните ферми в САЩ са намалели с 5 на сто през миналата година
Унгарското правителство търси споразумение с веригите за ограничаване на цените на храните
Работи се по 28 нови противоградни площадки
Тахов: С 2 милиона и половина декара могат да се увеличат напяваните площи в страната
Чили кон карне
В Гърция тръгват проекти за 135 милиона евро за преработка на селскостопански продукти
Свързани материали
Виж
Аман отмени търга за 120 000 тона хлебна пшеница и насрочи нов
Алжир и Йордания проведоха успешни търгове за фуражен ечемик
Източниците се разминават за договореното количество в Йордания
Българската пшеница най-накрая спечели търга в Йордания и отново в Тунис
Насрочени са и нови търгове за зърно през следващата седмица
Йордания закупи и 60 000 тона фуражен ечемик при лек спад на цената
Тайланд закупи 195 000 тона фуражна пшеница от Австралия
Българската хлебна пшеница отново не успя да спечели търга в Йордания
Българското зърно отново не успя да се класира сред победителите
Йордания проведе втори поред успешен търг за внос на хлебна пшеница
За 6 седмици цената не помръдна
Българската пшеница не успя да спечели търга в Йордания
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини