Начало » Новини » Страната

И министерството на земеделието ще помага на бедстващите села в Карловско

Макар водните течения да не са в ресора на ведомството
Синор.БГ / 28.01.2023 г.
И министерството на земеделието ще помага на бедстващите села в Карловско

Снимка: МЗм

Ще помогнем на кмета на община Карлово за справяне с частичното бедствено положение, категоричен бе министърът на земеделието Явор Гечев, който посети село Каравелово заедно с колегите си от министерството на околната среда и водите Росица Карамфилова и от министерство на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков, съобщиха от пресцентъра на оглавяваното от Гечев ведомство. Жителите на селото се опасяват от нови наводнения на фона на значителните валежи и покачването на нивото на река Стряма. „Сутринта беше направен оглед от служители на „Напоителни системи” на всички точки в долното поречие и опасност за хората в района няма. Хидроинженери от „Напоителни системи“, както и екипи на Държавното горско стопанство „Карлово” и Регионалната дирекция по горите в Пловдив работят на място“, подчерта министърът.

Той припомни, че водните течения не са в компетенцията на министерството на земеделието, защото не са горски фонд, но въпреки това ще се направи необходимото за преодоляване на проблема.

Гечев съобщи също, че във вторник експертна комисия ще посочи възможностите за справяне с наносите в река Стряма. Той обяви, че заедно с кмета на община Карлово Емил Кабаиванов обсъждат дали могат да се направят прагове по горното течение на реката, и изтъкна, че когато по реките има бетонови стъпала, които утаяват системно наноси, процесът се скъсява и може да се постигне нормално течение на водите. По думите му е необходимо и общината, и държавата да съдействат за системното почистване на наносите.

И министерството на земеделието ще помага на бедстващите села в Карловско
5113
 

Последни материали
Виж
ЕК твърди, че ще е добро и за фермерите
Временното споразумение с Меркосур влиза в сила от 1 май
Фонд Земеделие
От 4 май започва прием на заявления за хуманно отношение към свинете
Зърнените пазари навлизат в период на екстремална ценова волатилност
Пшеницата в Чикаго достигна двугодишния ценови връх
ДФЗ
Срокът за плащане по ПВУ се удължава до 5 май заради проблеми с ИСУН
Проверки на БАБХ
Тонове нелегални торове и препарати, съхранявани от холдинг във Вардим, ще бъдат разследвани от ДАНС и митниците
Засушаването от март в централна, северна и източна Европа е притеснително
Повишиха прогнозата за добивите от есенниците в ЕС през годината
Свързани материали
Виж
Три министерства
Нови правила за действие при навлизане на мечки в села и градчета
В краен случай ще бъде отстреляна
Денонощни патрули търсят мечката, забелязана в Карлово
Строи ферма с 500 животни
Известна мандра в Карловско увеличава стадото си с 500 дойни крави
На 31 май Празник на розата в Карлово
Розоберът закъсня с почти месец заради ниски температури и чести превалявания
За да получат средств за възстановяване от потопа през 2022 година
Кметове от наводнените села в Карловско готвят блокада на възлови пътища
Общинските служби „Земеделие“ ще работят без почивен ден
От днес стопаните, пострадали от наводненията в Карловско, могат да подават заявления за обезщетяване
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини