Начало » Важно за фермера » Растениевъдство

Експертна среща за семепроизводството на пипер в Пловдив

Предстоящо
Синор.БГ / 19.12.2022 г.
Експертна среща за семепроизводството на пипер в Пловдив

sinor.bg

Асоциация български пипер и Институтът по зеленчукови култури „Марица“ организират браншова среща с участието на научни институти и учебни завдения; производители, вносители и търговци на семена за пипер и други зеленчуци; специализирани производители, вносители и търговци на разсади за пипер и други зеленчуци; производители, вносители и търговци на различни системи за напояване, съобщи Георги Василев, изпълнителен директор на асоциацията.

Срещата е тясно специализирана и не се отнася за производители на готова продукция на полето и в оранжерии, за търговци на торове и препарати, машини и съоръжения, преработватели и други, поясняват организаторите.

Самата дискусия ще се проведе от 10 до 15 часа на на 20 декември в Института за зеленчукови култури „Марица“, Пловдив, ул. „Брезовско шосе” 32. Присъствието се потвърждава най-късно до 19.12.2022г. понеделник до 10.00ч. на е-мейл, телефон и фейсбук и други програми за комуникация.

В срещата са поканени да участват зам. министърът на земеделието Тодор Джиков, изпълнителният директор на ИАСАС Инженер Бистра Павловска, Николай Чалъков – бивш изпълнителен директор на „Поливни Системи“ ЕАД, проф. Даниела Ганева – Директор на ИЗК „Марица“, проф. Гечев – управляващ проекта „Плант Асист“,Светла Боянова от „Агро Хъб Пловдив“, представяне на нови членове на АБП и новости при старите членове.

Основната тема на събитието е да бъде изготвена Стратегия и тактика за продажба на семена, разсади и поливна техника през 2023г.

Експертна среща за семепроизводството на пипер в Пловдив
5871
 

Последни материали
Виж
Чудо няма да стане
Симеон Караколев: Всеки ден имаме заразено стадо. Докога?
Последните търгове са за имоти в Силистра, Търговище, Кюстендил
Държавата пуска на търг земя от бившите кооперативи – без ограничения за купувачи
Тройно по-високите руски мита подкрепиха пазара на пшеницата в ЕС
Новите правила на МЗХ
Гаранции и обезпечения при внос и износ на храни от трети страни
Гърция въведе 10-дневен екшън план за справяне с шарката по овцете и козите
Производителите на свинското месо в ЕС понесоха сериозен удар от митата за Китай
Свързани материали
Виж
Дини и картофи поевтиняха с над 10%
Годишна инфлация 5,3%! Краставици и пипер най-силно поскъпнаха
Несъвместимост между културите и правилно планиране в градината
Как да ускорим узряването на пипера?
Грижи през лятото
Поява на пукнатини по чушките – причини и решение
Практика
Вредители по пипера и борбата с тях
От 5 до 7 юни посетете демонстрационното поле на „Опора Заден“ в Цалапица
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини