Начало » Новини » Страната

НАП проверява 140 големи борси и тържища по българското Черноморие

Синор.БГ / 15.07.2022 г.
НАП проверява 140 големи борси и тържища по българското Черноморие

Национална агенция за приходите извършва активно наблюдение в над 140 големи борси и тържища по българското Черноморие. Инспекторите от звеното за фискален контрол на НАП следят продажбите в тези обекти в продължение на няколко дни и сравняват резултатите с предходни периоди. В повечето от тях данъчните са установили увеличение на приходите за времето на наблюдението.

От 1 юли до момента фискалните инспектори са проверили и над 150 търговски обекта и атракциони край морето, за които има сигнали, че не издават документ за продажба или имат неплатени задължения към НАП в големи размери. Най-често срещаното нарушение е разминаване между маркираните на касовия апарат суми и наличностите в касата, следвано от неиздаване на касова бележка. От НАП насърчават потребителите да изискват касови бележки при всяка покупка на стока и услуга и по този начин да упражняват своя граждански контрол при отчитането на приходите.

При над 80 % от проверките на търговски обекти по българското Черноморие фискалните инспектори не са открили нарушения, което показва значително повишаване на доброволното спазване на данъчното и осигурително законодателство, сочат данните на приходната агенция.

„Наблюденията в големите борси и тържища по Черноморието ще продължат през целия летен сезон. Основната  цел е насърчаването на  доброволното спазване на данъчните изисквания от страна на търговците на едро“, каза заместник изпълнителният директор на НАП Георги Арнаудов.

НАП проверява 140 големи борси и тържища по българското Черноморие
6311
 

Последни материали
Виж
„Напоителни системи“ спира възстановяването на дигата на Телки дере по искане на кмета на село Гелеменово
На всеки, който дойде да си го прибере от полето преди очакваните студове
Фермерите в Украйна стигнаха дотам да раздават безплатно зелето
Заради недостатъчни данни за контрол въпреки липсата на нови огнища на чума
Удължиха забраната за износ на овце и кози от Румъния за ЕС до 30 юни
Доставките на ечемик за трети страни са скочили над 2 пъти
Темпото на износ на мека пшеница от ЕС почти догони това от миналия сезон
В петък Турция плати над 33 милиона евро подпомагане за стопаните
В Палестина 90 процента от земеделските семейства бедстват
Свързани материали
Виж
Средствата са взети за проекти по мярка 4.3 от ПРСР
Напоителни системи получи по-дълъг срок за връщане на държавен заем
Турция на финален етап с нов Закон за водите заради климатичните промени
Плащания - до 12:30 часа на 30 декември
От 30 декември до 5 януари НАП спира някои електронни услуги
Отговор на въпрос за спорни фирми изпълнители
Г. Тахов: Обществените поръчки за близо 250 млн. лв. на „Напоителни системи“ са изрядни
Председател на Комитета по напояване към НАЗ
Нона Валентинова: Напояването в земеделието трябва да стане стратегическа цел
Унгария отдели 52 милиона евро за борба със сушата - резултати при царевицата и слънчогледа
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини