Начало » Важно за фермера » Земеделска техника

Пазарът на трактори за деветмесечието надминава с 55% търсенето през миналата година

Синор.БГ / 18.10.2021 г.
Пазарът на трактори за деветмесечието надминава с 55% търсенето през миналата година

Дистрибуторите на техника тази година очевидно добре се справят с нарушените вериги на доставки, свързани с огромното забавяне на чипове и други части, защото за деветте месеца на тази година българският пазар отчита ръст от 55 процента спрямо миналата година в продажбите на трактори. Актуалните данни на министерството на земеделието за регистрираната нова техника показват, че за периода първи януари – 30 септември 2021 година са регистрирани 878 трактори, докато за същия период на миналата година те са били едва 565.

Земеделската техника в САЩ е поскъпнала с до 20 на сто

При комбайните също се отбелязва ръст, но е по-скромен от 23 процента. За деветте месеца на тази година новите комбайни са били 144, при 117 – през миналата година.

Фермерите не изневеряват на предпочитанията си за марките комбайни, защото отново на челните места в продажбите са запазените марки на CLAAS,  JOHN DEERE и CASE . Расте търсенето и на руските комбайни ROSTSELMASH.

Разнообразието при покупката на трактори обаче е значително по-голямо. Традионно високо остава търсенето на машини с марката Johne Deere, CASE и KUBOTA. Сред предпочитаните марки остават LANDINI, MCCORMICK и др.

Статистиката на министерството показва увеличение и в регистрацията на нова техника при телескопичните товарачи. Докато за цялата 2020 година са били 251, то за 9-те месеца на 2021 г. товарачите са 228. Търсенето през последните три месеца от годината се очаква да се запази, така че е възможно това число до края на годината да се промени. При тези товарачи отново най-голямо остава търсенето на марката JCB. При челните и мини товарачите за деветте месеца на тази година са регистрирани 168 броя, показват данните на министерството на земеделието, като лидер в предпочитанията остават BOBCAT.

Пазарът на трактори за деветмесечието надминава с 55% търсенето през миналата година
12471
 

Последни материали
Виж
Законопроект
Браншови организации и други ЮЛНЦ да се пререгистрират до края на 2026 г.
До 14 ноември лозарите заявяват помощ за борба с вредителите
При директни плащания и пчелари
Промени в Стратегическия план бяха одобрени от правителството
Тайтън Машинъри разширява своята гама от земеделска техника и технологии като официален дилър на системите за напояване Reinke
Reinke – нов стратегически партньор на Тайтън Машинъри
Писмо до ЕП
Copa и Cogeca: ЕК да остане при ОСП с два стълба и да не предизвиква фермерите
Едно от малкото интервюта на агроминистъра
Тахов призна, че консолидацията в земеделския бранш засега е трудно постижима
Свързани материали
Виж
M7004 става автономен: Kubota въвежда интелигентна автоматизация върху доверена платформа
С 30 млн. евро се увеличава бюджета по направление „Инвестиции в технологична и екологична модернизация“
За поне 3000 селскостопански машини, сглобявани в Агромашхолдинг KZ
John Deere подписа споразумение с Казахстан за 2,5 милиарда долара
Продава и трактори
НАП търгува земеделски земи от 1000 лв. до 60 000 лв. за декар
С разширената гама и още повече комфорт, новият Case IH Optum предлага още повече мощ за различни приложения
Виктор Ромбаут и пътят към регенеративното земеделие
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини